search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
339 gösterim
Selamlar,

Vuetify kullanarak bir sayfa tasarlıyorum. Bir navbar yapıyorum ve takip ettiğim kursta bunun için v-toolbar kullanılıyor. Ben ise bunu kullanıp özelleştirme yaptığımda <v-toolbar flat app> gibi hata veriyor ve bunun yerine v-app-bar kullanılması gerektiğini söylüyor. İkiside aynı işi mi yapıyor? Arasındaki farklar nelerdir?
Genel Kavramlar kategorisinde 365 puan

1 cevap

0 oy
Vuetify'de, v-toolbar ve v-app-bar, kullanıcılara farklı amaçlar için tasarlanmış farklı araç çubuğu bileşenleridir.

v-toolbar, sayfanızda birden fazla araç çubuğu eklemenizi sağlayan bir bileşendir. v-toolbar, birden fazla bileşeni içerebilir ve bunları dikey veya yatay olarak hizalayabilirsiniz. Bu bileşen, sayfanızın üst kısmında veya yan panellerde kullanılabilir.

v-app-bar, uygulamanızın ana navigasyon arayüzünü sağlamak için tasarlanmış bir bileşendir. v-app-bar, sayfanın üst kısmında yer alır ve uygulama genelinde kullanılabilir. v-app-bar, v-toolbar'dan farklı olarak, birden fazla bileşeni içeremez ve yalnızca yatay olarak hizalanabilir.

v-toolbar ve v-app-bar arasındaki ana fark, v-toolbar'ın birden fazla araç çubuğunu içerebilmesi ve dikey hizalanabilmesi, v-app-bar'ın ise yalnızca tek bir araç çubuğunu yatay olarak hizalayabilmesidir. Bu nedenle, v-toolbar, sayfanızda birden fazla araç çubuğuna ihtiyacınız olduğunda kullanılırken, v-app-bar, uygulamanızın ana navigasyon arayüzünü sağlamak için kullanılır.
6.2k puan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 377 gösterim
377 gösterim
Docker nedir? Docker'da Container ve Image arasındaki fark nedir?
15 Eylül 2020 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 957 gösterim
957 gösterim
Kütüphanelerin yazılımcılara kod tekrarının önüne geçme amacıyla yazılmış kod yığınları diye biliyorum. Yazılımcıların kütüphanelere doğrudan erişim olurken, API ise bu kütüphanelere bir ara yüz ile doğrudan değilde dolaylı yoldan erişilmesini sağlıyor diye ... api kullanmıyoruz? Hangi durumda library hangi durumda api yazılmalı/ kullanılmalıdır anlamaya çalışıyorum. Yardımcı olur musunuz?
12 Şubat 2019 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 2.4K gösterim
2.4K gösterim
AngularJS de one-way binding ve two-way binding arasındaki fark nedir? nasıl oluyor bu işlem? Diğer dillerde de bu var mıdır?
28 Temmuz 2017 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 2.2K gösterim
2.2K gösterim
"git reset" ve "git revert" arasındaki fark nedir? Git revert commit+ push edilen kodu eski haline mi alıyor acaba?
28 Temmuz 2017 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 706 gösterim
706 gösterim
Identification, Verification ve Authentication kavramları nedir ve aralarındaki farklar nelerdir?
30 Aralık 2016 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu