Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
Localinde Klasör Oluşturmak

Çözüldü 1 Cevaplar 112 Gösterim Java
Merhaba,

Localhost'da çalışan bir web uygulaması mevcut. Önyüzden bir path verildiğinde düzgün bir şekilde lokal bilgisayarımda klasör oluşturabiliyorum (Örneğin C:\Erkan yolunda). Ancak bu webapplication 'ı internal bir server altındaki tomcate deploy ettiğimde server'ın benim bilgisayarımdaki lokal bir path'e bağlanması veya erişmesi mümkün olabilir mi? veya bunu nasıl sağlarız?

Teşekkürler
1Yorumlar
(164 puan)
Websocket'le ile haberleşen yeni yerel bir uygulama yazarak yapabilirsin.

Web uygulamana applet yazarak ve yetkilerini vererek oluşturabilirsin.(Güvenli değil, birçok tarayıcı desteklemiyor.)

Saygılarımla,
kapalı

1 cevap

1
En İyi Cevap

Kısa cevap: mümkün değil.

Uzun cevap: Kendi makinen ile uzaktaki sunucu arasında bir protokol üzerinden haberleşerek kendi makinen üzerinde bir dosya oluşturtabilirsin. Onun için senin makinen üzerinde de sunucu görevi görecek bir uygulama yazman, karşıdan gelen istekleri algılayacak bir uygulaman olmalı. Aynı http sunucu üzerinde çalıştırdığın uygulamalar gibi.

Başka bir açıdan bakarsak c:\erkan adında bir dosya oluşturma amacına göre farklı yöntemler geliştirebilirsin. Genelde geçici dosyalarda bu sorun olur onun için de temp dosya oluşturma özelliğin var javada. Bak bu da güzel soru olabilir. :)

Hemen açayım temp dosya nasıl oluşturulur?

(5.3k puan)
seçti
1Yorumlar
(211 puan)
Aşağıdaki yöntem ile yapmam gerekti;

Projeyi springboot ile yazdığımızdan embedded tomcat olarak çalıştırdık. Tüm projeyi bir executable jar haline getirdikten sonra jarı çalıştırınca localhostumuzda projeyi deploy ettik. Bu sayede her kişi kendi lokalinde dosya oluşturabiliyor.

Bu da burada bilgi olarak kalsın :)

İyi haftalar