search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

Java için yeni soru ve cevaplar

0 oy
1 cevap 24 gösterim
Spring cloud kullanıyorum ve mikroservisimden diğer mikro servise ulaşmak için FeignClient kullanıyorum. Ama Bean could not defined diye bair hata alıyorum. Yazdığım feign client'i bulamıyor. Nasıl çözebilirim?
2 Temmuz Java kategorisinde kenan 4.6k puan cevapladı
0 oy
1 cevap 13 gösterim
Merhaba, Elimde iki tane String var. Birisi "Active Directory(asd)" diğeride "Azure Active Directory(qwe)" şeklinde. Parantez içindeki kısımlar değişiyor. Ben de parantez içinde olan kısımları almadan string'e göre iş yapmak istiyorum. contains kullandığım zaman bir string diğerini kapsadığı için hiç ikinciye gelmiyor. Nasıl çözebilirim?
24 Haziran Java kategorisinde kenan 4.6k puan cevapladı
0 oy
0 cevap 32 gösterim
Sizden bir Garaj sınıfı dizayn etmeniz isteniyor. Garaja parkEt ve parktanAl şeklinde iki yordam tanımlanmalıdır. Garaj sadece bir araç almaktadır ve doluysa yeni bir araç park edilmemesi sağlanmalıdır. Garaja kamyon, otomobil, bisiklet, vb. ... unique bir şifre dönecek. Bu değeri daha sonradan parktanAl fonksiyonuna ile garaja gönderdiğimizde fonksiyona araç nesnesi geri gönderilmelidir.
16 Haziran Java kategorisinde ertq 107 puan sordu
0 oy
1 cevap 34 gösterim
Java Spring ile web yapmaya başlayacaktım. İnternette öğrenmeye çalışırken Spring Boot ile ilgili çok içerik buldum. Spring ile Spring Boot arasında ne gibi farklar var?
9 Haziran Java kategorisinde kenan 4.6k puan cevapladı
1 oy
1 cevap 76 gösterim
Elimizde random bir dizi olucak kullanıcı giricek bunu daha sonra ortanca sayımızı bulacağız ve buna en yakın olan değerleri döndüreceğiz kullanıcı kaç değer döndürmek isterse ve bu O(N) karmaşıklığına sahip olmalı ve sıralama algoritmaları kullanılmamalı
2 Haziran Java kategorisinde tolgacelik.art 1.9k puan cevapladı
0 oy
1 cevap 30 gösterim
Selamlar, Ben bir webservis yazmaya çalışıyorum. Değerleri @PathParam ile aldığım zaman ( http://localhost/servis/sayfa/birinci_deger/ikinici_deger ) şeklinde url den giriş yapınca program çalışıyor. Verdiğim değerleri içerde döndürebiliyorum. Ama benden istenen ( ... =AAAA&ikinci_deger=BBBB ) şeklinde olması. Araştırdığım kadarıyla bu da @RequestParam oluyor. Bunlar arasında ki fark nedir ?
17 Mayıs Java kategorisinde furkankahveci 154 puan cevapladı
0 oy
1 cevap 56 gösterim
A={a,b,c} kümesinden rastgele kelimeler oluşturulmaktadır.Oluşturulan rastgele kelimelerin uzunlukları uz(K) şeklinde tanımlanmıştır ve K ise üretilen kelimedir.K kelimesi bir karakter dizisi olarak düşünülebilir.Rastgele oluşturulan kelime b ile başlayıp b veya c ile bitiyorsa ve aynı zamanda ardışık en az iki tane a içermiyorsa,AC değişkeninin değeri 1 olacaktır ve diğer durumda ise 0 olacaktır.
15 Mayıs Java kategorisinde furkankahveci 154 puan cevapladı
0 oy
0 cevap 19 gösterim
0 oy
0 cevap 13 gösterim
JWT web token nedir ? Nasıl kullanılır ?
14 Mayıs Java kategorisinde headshot 149 puan sordu
0 oy
1 cevap 24 gösterim
Spring data kullanırken elimdeki stored procedure nasıl çağırabilirim?
14 Mayıs Java kategorisinde kenan 4.6k puan cevapladı
0 oy
1 cevap 50 gösterim
Bir string içerisinde aradığım kelimenin olup olmadığını kontrol etmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
6 Mayıs Java kategorisinde kupanintorunu 222 puan cevapladı
0 oy
1 cevap 34 gösterim
Java ile projemde asekron bir kod parçası çalıştırmak istiyorum. İşin doğrusu asenkron bir http çağrısı atmak istiyorum. Nasıl yapılabilir?
15 Nisan Java kategorisinde headshot 149 puan cevapladı
0 oy
1 cevap 23 gösterim
Tablomda created_at adında bir kolonum var ve bu kolona kaydın oluşturulma tarihi otomatik olarak eklemek istiyorum. Nasıl bir yöntem izleyebilirim?
4 Nisan Java kategorisinde kenan 4.6k puan cevapladı
1 oy
1 cevap 45 gösterim
Merhabalar, Ben if else-if ile bir değeri kontrol ettiriyorum, else kısmında diğer kontrol ettirdiğim değerlerden farklı veya null değer dönebiliyor. a.equals("b") olarak yaptığımda null gelirse patlıyor. "b".equals(a) olarak yapınca burda patlamıyor sonuc alabiliyorum. Acaba bu ikisi arasında fark nedir yardımcı olabilir misiniz?
19 Mart Java kategorisinde kenan 4.6k puan cevapladı
0 oy
1 cevap 80 gösterim
Merhaba ben rastgele bir şifre oluşturmak istiyorum. Büyük küçük harf ve sayılar içeren. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
18 Mart Java kategorisinde kupanintorunu 222 puan cevapladı
0 oy
1 cevap 45 gösterim
Spring JDBC Template query methodunun RowMapper nesnesi ile dönüş yapmasını nasıl sağlarım.
11 Mart Java kategorisinde kenan 4.6k puan cevapladı
0 oy
1 cevap 32 gösterim
Spring JDBC Template ile update işlemini nasıl yaparım. Elimde bir nesne var ve sorguya direk nesneyi göndererek çalışmasını istiyorum.
10 Mart Java kategorisinde kupanintorunu 222 puan cevapladı
0 oy
1 cevap 148 gösterim
Java da girilen Türkçe karakterli bir metini ingilizce karakterli hale çevirmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
5 Mart Java kategorisinde kupanintorunu 222 puan cevapladı
0 oy
1 cevap 73 gösterim
Java'da elimde bir arraylist var bunun içindeki sınıfda startDate diye bir alan var. Bu alan bir aksiyonun başlangıç günü. En küçük değeri almak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
21 Ocak Java kategorisinde kenan 4.6k puan cevapladı
0 oy
1 cevap 83 gösterim
S.A arkadaşlar şöyle bir sorunum var java da kendi seçtiğim müşterileri eklediğim bi ekran var buraya muşteri eklemek için muşteri ekle butonuna tıkladığımda veritabanından müşteri isimlerini çekip bana gösteriyor ve bende müşteriyi seçerek kendi listeme ekliyorum ancak ekledikton sonra tablo güncellenmiyor ne yaptıysam olmadı.
8 Ocak Java kategorisinde kenan 4.6k puan cevapladı
Daha fazlasını görmek için, bu kategorideki sorular tıklayınız.