Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
Native JDBC ile Spring JDBC arasındaki fark nedir?

Açık 1 Cevaplar 184 Gösterim Genel Kavramlar
Bir yerde okurken Native ve Spring JDBC diye iki farklı terim olarak kullanıldığını gördüm. Bunların farkları nelerdir? Hangi durumlarda hangileri tercih edelim

1 cevap

0
Spring JDBC, normal JDBC fonksiyonalitesinin daha kolaylaştırılarak sunulmuş hali diyebiliriz. Özellikle bağlantı aç/kapa, resultset işleme kısımlarını kolaylaştırmak üzere bir yapı kurulmuş durumda. Spring'in direk resultset map yapması işlemlerini kolaylaştırıyor. Çok emin olmamakla beraber spring transaction yapısını da desteklediğini sanıyorum.

Kısacası herşeyi JDBC ile elle yapmak yerine, spring JDBC ile biraz daha otomatikleştirilmiş olarak halledebiliriz diyebiliriz.
(4.4k puan)
2Yorumlar
(1.9k puan)
Peki spring jdbc gibi buna benzer tool'lar var mıdır, genelde kullanılan yöntem bu mudur? Siz olsanız spring jdbc mi kullanırdınız yoksa daha kısa ve etkili bir tool varsa bildiğiniz ne olurdu ikinci bir seçenek diye sorsam.
(4.4k puan)
Ben JDBC lite kütüphanesini çok beğendim ama hiç projede kullanmadım. İstersen bakabilirsin.

http://javalite.io/activejdbc