Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
41 gösterim
Bir yerde okurken Native ve Spring JDBC diye iki farklı terim olarak kullanıldığını gördüm. Bunların farkları nelerdir? Hangi durumlarda hangileri tercih edelim
Genel Kavramlar kategorisinde (1.6k puan) sordu

1 cevap

0 oy
Spring JDBC, normal JDBC fonksiyonalitesinin daha kolaylaştırılarak sunulmuş hali diyebiliriz. Özellikle bağlantı aç/kapa, resultset işleme kısımlarını kolaylaştırmak üzere bir yapı kurulmuş durumda. Spring'in direk resultset map yapması işlemlerini kolaylaştırıyor. Çok emin olmamakla beraber spring transaction yapısını da desteklediğini sanıyorum.

Kısacası herşeyi JDBC ile elle yapmak yerine, spring JDBC ile biraz daha otomatikleştirilmiş olarak halledebiliriz diyebiliriz.
(3.1k puan) cevapladı
Peki spring jdbc gibi buna benzer tool'lar var mıdır, genelde kullanılan yöntem bu mudur? Siz olsanız spring jdbc mi kullanırdınız yoksa daha kısa ve etkili bir tool varsa bildiğiniz ne olurdu ikinci bir seçenek diye sorsam.
Ben JDBC lite kütüphanesini çok beğendim ama hiç projede kullanmadım. İstersen bakabilirsin.

http://javalite.io/activejdbc

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 100 gösterim
100 gösterim 6 Kasım 2017 Genel Kavramlar kategorisinde yildiz (186 puan) sordu
0 oy
1 cevap 23 gösterim
0 oy
1 cevap 48 gösterim
48 gösterim 25 Nisan 2017 Genel Kavramlar kategorisinde Semih (118 puan) sordu
0 oy
1 cevap 62 gösterim
62 gösterim 25 Nisan 2017 Genel Kavramlar kategorisinde Semih (118 puan) sordu
...