search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
594 gösterim
Uygulamamı çalıştırdığım zaman böyle bir hata alıyorum.

- java.io.FileNotFoundException:
C:\Program%20Files\Apache%20Software%20Foundation\apache-tomcat-7.0.67\webapps\kenan\WEB-INF\classes\config.properties (The system cannot find the path specified)

Başka yerlerde almıyordum. Neden olabilir?
Java kategorisinde 4.6k puan

2 Cevap

0 oy
Projenin workspace ini değiştirmek faydalı olabilir, directory de klasör lerin isimlerinde boşluk olması sorun yaratabiliyor, Bunu göz önüne alabilirsin, my folder yerine my_folder mesela.
1.9k puan
0 oy
Çözüm olarak birkaç tane var.

Kod olarak;
1-String.replaceAll("%20", " "); denildiği zaman (ben bunu yaptım)
2-Eğer elinizde zaten dosya varsa(oluşturmayacaksanız)Config.class.getResourceAsStream("config.properties") diyerek direk stream olarak alınabilir. Bana uymuyordu.

Sistem bazlı,
- Tomcat içinde boşluk olmayan bir yere alınabilir.
4.6k puan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 24 gösterim
24 gösterim
Spring cloud kullanıyorum ve mikroservisimden diğer mikro servise ulaşmak için FeignClient kullanıyorum. Ama Bean could not defined diye bair hata alıyorum. Yazdığım feign client'i bulamıyor. Nasıl çözebilirim?
2 Temmuz Java kategorisinde kenan 4.6k puan sordu
0 oy
1 cevap 145 gösterim
145 gösterim
Uygulama içinden response döndürdüğüm zaman aşağıdaki hatayı alıyorum. Controller içindeki metoddan debug yaptığım zaman herşey normal görünüyor. İşlemler bittiği zaman dönen response da aşağıdaki hatayı alıyorum. Circular view path [upload]: would dispatch ... (fileName, fileDownloadUri, file.getContentType(), file.getSize()); return uploadFileResourceAssembler.toResource(createdResource); } }
10 Temmuz 2019 Java kategorisinde kenan 4.6k puan sordu
0 oy
1 cevap 335 gösterim
335 gösterim
Selam, Bir spring boot projesi oluşturdum start.spring.io üzerinden web, jpa,mysql seçtikten sonra. Eclipse üzerinden import edip hiç bir ekleme yapmadan ayağa kaldırmaya calıştırırken hata aldım. Neyi yanlış yapıyor olabilirim yardımcı olabilir misiniz. Özetle hatalar şunlar; java ... settings to be loaded from a particular profile you may need to active it (no profiles are currently active).
11 Şubat 2017 Java kategorisinde tolgacelik.art 1.9k puan sordu
0 oy
1 cevap 97 gösterim
97 gösterim
Selamlar, Maven ile bir proje derlerken aşağıdaki hatayı alıyorum sebebi ne olabilir? [WARNING] File encoding has not been set, using platform encoding Cp1252, i.e. build is platform dependent! İyi çalışmalar.
8 Mart 2016 Java kategorisinde kenan 4.6k puan sordu
0 oy
1 cevap 140 gösterim
140 gösterim
Selamlar, Uygulamamda aşağıdaki gibi bir satır bulunuyor. double c = Double.parseDouble(args[0]); Bu satır çalışırken de devamda görünen hatayı alıyorum. Exception in thread "main" java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: 0 at Sqrt.main(Sqrt.java:5) Bu sorunu nasıl çözebilirim? İyi çalışmalar.
24 Şubat 2016 Java kategorisinde sevilay 106 puan sordu