search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
335 gösterim

Selam,

Bir spring boot projesi oluşturdum start.spring.io üzerinden web, jpa,mysql seçtikten sonra. 

Eclipse üzerinden import edip hiç bir ekleme yapmadan ayağa kaldırmaya calıştırırken hata aldım.

Neyi yanlış yapıyor olabilirim yardımcı olabilir misiniz.

Özetle hatalar şunlar;

java.lang.IllegalStateException: Failed to load ApplicationContext

Caused by: org.springframework.beans.factory.UnsatisfiedDependencyException:

Caused by: org.springframework.beans.factory.BeanCreationException: Error creating bean with name 'dataSource' defined in class path resource

Caused by: org.springframework.boot.autoconfigure.jdbc.DataSourceProperties$DataSourceBeanCreationException: Cannot determine embedded database driver class for database type NONE

2017-02-11 11:11:39.888 WARN 1044 --- [      main] ationConfigEmbeddedWebApplicationContext : Exception encountered during context initialization - cancelling refresh attempt: org.springframework.beans.factory.UnsatisfiedDependencyException: Error creating bean with name 'org.springframework.boot.autoconfigure.orm.jpa.HibernateJpaAutoConfiguration': Unsatisfied dependency expressed through constructor parameter 0; nested exception is org.springframework.beans.factory.BeanCreationException: Error creating bean with name 'dataSource' defined in class path resource [org/springframework/boot/autoconfigure/jdbc/DataSourceConfiguration$Tomcat.class]: Bean instantiation via factory method failed; nested exception is org.springframework.beans.BeanInstantiationException: Failed to instantiate [org.apache.tomcat.jdbc.pool.DataSource]: Factory method 'dataSource' threw exception; nested exception is org.springframework.boot.autoconfigure.jdbc.DataSourceProperties$DataSourceBeanCreationException: Cannot determine embedded database driver class for database type NONE. If you want an embedded database please put a supported one on the classpath. If you have database settings to be loaded from a particular profile you may need to active it (no profiles are currently active).
2017-02-11 11:11:39.902 INFO 1044 --- [      main] utoConfigurationReportLoggingInitializer : 

Error starting ApplicationContext. To display the auto-configuration report re-run your application with 'debug' enabled.
2017-02-11 11:11:39.909 ERROR 1044 --- [      main] o.s.b.d.LoggingFailureAnalysisReporter  : 

***************************
APPLICATION FAILED TO START
***************************

Description:

Cannot determine embedded database driver class for database type NONE

Action:

If you want an embedded database please put a supported one on the classpath. If you have database settings to be loaded from a particular profile you may need to active it (no profiles are currently active).

Java kategorisinde 1.9k puan

1 cevap

0 oy

Hatamı farkettim, diğer benzer projelerden bakarak gördüm ki application.properties içine database bağlantılarını vermek gerekiyormuş.

spring.datasource.url=jdbc:mysql://localhost:3306/test
spring.datasource.username=username
spring.datasource.password=password 

birde yapmayı unuttuğum MySQL veri tabanını başlatmak oldu :) , mySql e bağlanmaya calışırken hata alınca farkettim. Şuan proje ayakta :))

1.9k puan
Bütün config ayarlamalarını application.properties dosyasından yapman gerekiyor. Tabi bean ler tanımlayıpta yapabilirsin yine. Fakat spring bootun temel çıkış nedenlerinden birisi xml dosyalarından bizi kurtarması ve sadece tek dosyadan tüm config leri yapabiliyor olmamız.  Mesela spring data-jpa kullandıysan hemen application.properties dosyasına kullanacağın db ile ilgili bilgileri yazabilirsin. Zaten bu konuda Spring Tool Suit (Eclipse tabanlı) indirirsen CTRL+Space ile bastığında hangi configuration ları yapabileceğin ile ilgili sana baya fikir verir.
Saolasın akın bilgilendirme için :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 170 gösterim
170 gösterim
Selam, Spring brojesini çalıştırıken aşağıdaki hatayı alıyorum, nasıl düzeltebilirim? [ERROR] Failed to execute goal org.apache.maven.plugins:maven-compiler-plugin:3.1:compile (default-compile) on project .....: Compilation failure [ERROR] No compiler is ... solutions, please read the following articles: [ERROR] [Help 1] http://cwiki.apache.org/confluence/display/MAVEN/MojoFailureException
16 Şubat 2017 Java kategorisinde tolgacelik.art 1.9k puan sordu
0 oy
1 cevap 946 gösterim
946 gösterim
Selam, java ile uygulama geliştirmek için Spring boot kullanabilirsin diye bir öneri duydum. Neden spring ile uygulama geliştirme ihtiyacı duyulmuştur, ne yarar sağlar bize proje ? Bir de Spring ve Spring boot kavramı aynı şeymidir?
18 Aralık 2016 Java kategorisinde tolgacelik.art 1.9k puan sordu
0 oy
1 cevap 92 gösterim
92 gösterim
Selam, Bir java projesini ayağa kaldırırken "The specified JRE installation does not exist" hatası alıyorum. Java Compiler ayarı düzgün gibi gözüküyor. Acaba neyi gözden kaçırıyor olabilirim. Spring boot projesi yapmaktayım.
31 Ocak 2017 Java kategorisinde tolgacelik.art 1.9k puan sordu
0 oy
1 cevap 34 gösterim
34 gösterim
Java Spring ile web yapmaya başlayacaktım. İnternette öğrenmeye çalışırken Spring Boot ile ilgili çok içerik buldum. Spring ile Spring Boot arasında ne gibi farklar var?
8 Haziran Java kategorisinde canonka 221 puan sordu
0 oy
1 cevap 323 gösterim
323 gösterim 20 Nisan 2019 Java kategorisinde sinan 291 puan sordu