search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
46 gösterim
Microservisler kavramı hakkında çalışırken brownfield ve greenfield diye iki çeşit mikroservisden bahsettiklerini duydum. Bu kavramlar nedir? Neden kullanılır?
Genel Kavramlar kategorisinde 5.9k puan

1 cevap

0 oy
Greenfield denildiği zaman aklımıza gelecek olan tanım; aslında hiç bir sistem olmadan sıfırdan kurulması planlanan ürün/hizmetler oluyor. Yani tamamen sıfırdan bir ürün geliştirmek olarak düşünüyoruz. Brownfield dediğimiz zaman; daha önceden bir sistem olduğu, elimizdeki sistem üzerinde çalışmak olarak düşünüyoruz.

Aslında kavramsal bakınca microservislerle ilgili değildir. Temel iş kavramı olarak karşılaşırız.
5.9k puan
düzenledi

İlgili sorular

1 oy
1 cevap 539 gösterim
539 gösterim
Şu aralar bayağı rövaşta olan bir konu olarak; micro web servis nedir? Key concept denilen( en önemli konuları) kısımlar nelerdir? Neleri öğrenmek nelere dikkat etmek ve nereden başlamak gerekir?
21 Mart 2016 Genel Kavramlar kategorisinde kenan 5.9k puan sordu
0 oy
1 cevap 1.7K gösterim
1.7K gösterim
Yazılımcı olma yolunda ilerliyorum. Başlka yazılımcıları incelerken Junior, Senior gibi sıfatlar görüyorum. Başka rütbeler var mı? Neye göre belirleniyor bu rütbeler?
9 Aralık 2020 Genel Kavramlar kategorisinde canonka 334 puan sordu
0 oy
1 cevap 346 gösterim
346 gösterim
Spring'de @Autowired ,@Inject @Resource ile dependency injection sağlayan yapılar olduğunu biliyorum. Hatta @Inject java'nın kendisinde olan bir şey yani platform bağımız.İlerde Ancak @Autowired ile gerekli configuratsyonları spring'e bırakmış oluyoruz, @Inject için gerekli bean ayarlarını bizim halletmemiz gerekiyor diye hatırlıyorum. Yanılıyor olabilirim.
14 Eylül 2020 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 261 gösterim
261 gösterim
Agile, Kanban ve Scrum ne işe yarıyor? Farklılıkları nelerdir? hangisini kullanalım?
5 Eylül 2020 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 306 gösterim
306 gösterim
Günümüzde mikroservisler oldukça yaygınlaştı ve popüler oldu. Peki mikroservis yazılması gerektiğine hangi durumda karar verilir? ve neye göre? normal projeleri mikroservise çevirebilir miyiz?
31 Ağustos 2020 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu