search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
546 gösterim
Java JDBC de Statement ve PreparedStatement kullanımları aynı gibi duruyor. Statement ve PreparedStatement arasında ne fark var?
Java kategorisinde 334 puan

1 cevap

0 oy

Statement: Statik SQL sorgularını çalıştırmak için kullanılır. Dinamik parametre geçişi yoktur. Bir sorgu çok defa çalıştırılmayacaksa kullanılması mantıklıdır.

PreparedStatement: Dinamik SQL sorgularını çalıştırmak için kullanılır. Yani sql sorgularımıza parametre geçişi yapabiliriz. Bir sorgu çok defa çalıştırılcaksa kullanılması mantıklıdır. Çünkü Statement nesnesi ile sorgu her çalıştırıldığında derlenirken PreparedStatement nesnesi sorguyu tek bir kez derler.

334 puan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 363 gösterim
363 gösterim
Selamlar, İki tablo arasındaki farkları aldığım bir sorgum var, sorgum şöyle; String sqlQuery = "SELECT DISTINCT extended6 FROM [identityiq].[identityiq].[spt_identity] AS o WHERE NOT EXISTS (SELECT DISTINCT departmentCode FROM [identityiq].[identityiq].[departmentcode] ... de 10 null dönen değeri loga yazdırdığımda 0 olarak geliyor. Bunun sebebi nedir? O değeri null olarak yakalayamaz mıyım?
28 Mayıs 2021 Java kategorisinde kupanintorunu 365 puan sordu
0 oy
1 cevap 703 gösterim
703 gösterim
SQL'de Group By ile Order By arasında fark var mı? Group By ve Order By farkı yokmuş gibi duruyor?
5 Haziran 2021 Veri Tabanı kategorisinde canonka 334 puan sordu
0 oy
1 cevap 205 gösterim
205 gösterim
Selamlar, Veritabanıyla birkaç işlem yapmak istiyorum. Örnek olarak; önce tabloyu truncate edip, sonrasında başka bir tabloyu truncate ettiğim tabloya kopyalayacağım. Bunun için birden fazla PreparedStatement oluşturmam gerekli mi? String sqlQuery1 = "TRUNCATE TABLE ... prStmt = dbCxn.prepareStatement(sqlQuery1); prStmt.close(); Nasıl bir yol izlemem gerekir yardımcı olur musunuz?
28 Mayıs 2021 Java kategorisinde kupanintorunu 365 puan sordu
0 oy
1 cevap 634 gösterim
634 gösterim
Lambda Expression ve Anonymous class arasındaki fark nedir? Lamda epression anonim bir fonksiyon diye biliyorum. Yani Anonim bir functional interface class'ı Hatta @FunctionalInterface kullanılıyor,.
30 Eylül 2020 Java kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 1.7K gösterim
1.7K gösterim
Selamlar, Java'da label kullanımı ve GOTO kullanımının olup olmadığı konusunda bilgi verebilir misiniz? Var mıdır? Varsa nasıldır?
12 Haziran 2017 Java kategorisinde kenan 6.2k puan sordu