search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
104 gösterim

Selamlar,

Veritabanıyla birkaç işlem yapmak istiyorum. Örnek olarak;

önce tabloyu truncate edip, sonrasında başka bir tabloyu truncate ettiğim tabloya kopyalayacağım.

Bunun için birden fazla PreparedStatement oluşturmam gerekli mi?

String sqlQuery1 = "TRUNCATE TABLE [identityiq].[identityiq].[departmentcode]";
String sqlQuery2 = "INSERT INTO [identityiq].[identityiq].[departmentcode] (departmentCode)SELECT DISTINCT extended6 FROM [identityiq].[identityiq].[spt_identity]";
	 
	   
PreparedStatement prStmt = dbCxn.prepareStatement(sqlQuery1);

prStmt.close();

 

Nasıl bir yol izlemem gerekir yardımcı olur musunuz?

Java kategorisinde 363 puan

1 cevap

0 oy
Cevap: evet. İki ayrı prepared statement oluşturman lazım. Aslında bu işlem için normal statement oluştursan daha iyi olabilir. Keza PreparedStatement kullanmana gerek yok. PreparedStatement ile Statement arasındaki farkı öğrenmeni öneririm :)

İllaki normal Statement oluşturman da gerekmez. Böyle de kalabilir gerçi.
5.8k puan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 170 gösterim
170 gösterim
Selamlar, İki tablo arasındaki farkları aldığım bir sorgum var, sorgum şöyle; String sqlQuery = "SELECT DISTINCT extended6 FROM [identityiq].[identityiq].[spt_identity] AS o WHERE NOT EXISTS (SELECT DISTINCT departmentCode FROM [identityiq].[identityiq].[departmentcode] ... de 10 null dönen değeri loga yazdırdığımda 0 olarak geliyor. Bunun sebebi nedir? O değeri null olarak yakalayamaz mıyım?
28 Mayıs 2021 Java kategorisinde kupanintorunu 363 puan sordu
0 oy
1 cevap 218 gösterim
218 gösterim
Java JDBC de Statement ve PreparedStatement kullanımları aynı gibi duruyor. Statement ve PreparedStatement arasında ne fark var?
23 Haziran 2021 Java kategorisinde canonka 334 puan sordu
0 oy
1 cevap 162 gösterim
162 gösterim
Veri tabanında Member diye bir tablom var. Bunun id=5 olan kaydın "salary" column un ="100" değerinde. Dışarıdan iki farklı kişi aynı anda bu veriye erişip güncellemeye çalışyor. Birin yaptığı değişiklği diğeri görmeden ezebilir. Bu durumda nasıl bir çözüm üretebiliriz?
21 Eylül 2020 Veri Tabanı kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 379 gösterim
379 gösterim
Java ile projemde asekron bir kod parçası çalıştırmak istiyorum. İşin doğrusu asenkron bir http çağrısı atmak istiyorum. Nasıl yapılabilir?
15 Nisan 2020 Java kategorisinde kenan 5.8k puan sordu
0 oy
1 cevap 331 gösterim
331 gösterim
Selam, Elimde Türkçe karakter içeren bir String var. Örn: String str = "Şeyma Altınoğlu"; Bunu şu şekilde ele almak istiyorum. Çıktı: "Seyma Altinoglu" Nasıl yapabilirim?
23 Haziran 2021 Java kategorisinde kupanintorunu 363 puan sordu