Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
Proje ile repo farkı nedir

Açık 1 Cevaplar 206 Gösterim Genel Kavramlar
Elimde bir yazılım projesi var, java ile geliştirilmiş.

Bu projeyi VCS kullanarak arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum. Repo ve proje diye iki tane kavram var. Konuya henüz yeni giren birisi olarak repo ve proje kavramlarının arasındaki fark nedir?

1 cevap

0
Repository proje kodlarının bulunduğu yer olarak tanımlanabilir. Projects kısmı ise repository lerin üst seviyesi gibi. Yani bir proje içerisinden bir veya birden fazla repository olabilir. Benzer repositoryleri belli filterelere göre projelere bölünebilir.

Örnek olarak biz bir yazılım projesini  vcs altında paylaşacağımız zaman   projects altında bir repository oluşturmamız gerekir, bu repo içine de proje kodlarını yükleriz.

Proje kodları= repository gibi düşünülebilir.

Vcs üzerindeki proje ile kodumuzu da proje olarak isimlendirdiğimiz için bu ikisi birbirine karışabilir, dikkat etmemiz gerekir.
(204 puan)
düzenledi