search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
102 gösterim

Selamlar,

Elimde bir jar dosyası var. Bu bir standalone windows form uygulaması. Çalıştırıyor ve işleme başlatıyorum, işlem XSL yardımıyla XML transformasyonu. İki farklı durum oluşuyor.

  1. Uygulamaya çift tıklar çalıştırırsam; ilk işlemler başlıyor transformation çalıştığı anda kalıyor, işlem kesiliyor.
  2. Uygulamayı windows consol'dan java -jar jardosyasi.jar diye çalıştırıyorum, o zaman uygulama düzgün şekilde çalışıyor sorun vermiyor.
Aklınıza neden olabileceği veya nasıl sorunu bulabileceğim ile alakalı bir fikir geliyor mu?
İyi çalışmalar.
Java kategorisinde 4.6k puan

2 Cevap

1 oy
Sunucuda birden fazla java yüklü olabilir mi? PATH'i kontrol edin?  Windows komut satırında başka bir java versiyonu ile, çift tıkladığınızda farklı bir java versiyonu ile uygulama çalışıyor olabilir.

Windows'ta uzantıları hangi uygulama ile çalıştıracağı kayıtlıdır.  Sizde jar dosyaları için farklı java versiyonu seçili olabilir.

Bu arada console'da java diye çağırdığınızda, gelen java versiyonu   (yanlış hatırlamıyorsam) PATH değişkeninde bin dosyası kayıtlı olan java versiyonudur.
596 puan
Aynen öyle çıktı.
Ben de cevap olarak ne yaptığımı ekliyorum.
0 oy
JDK ile gelen jvisualvm ile profil kontrol ederken fark ettim ki makinada iki farklı jre kurulu. Çift tıklama ve windows komut satırından çalıştırılan javalar farklı çalışıyor. Sorun ordan çıktı.
4.6k puan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 95 gösterim
95 gösterim
Selamlar arkadaşlar, Maven kullanarak bir konsol uygulaması geliştiriyorum. [mvn clean compile package] çalıştırdığım zaman gerekli kütüphaneleri tek jar dosyası içine toplamıyor. Nasıl yapabilirim?
27 Mayıs 2016 Java kategorisinde kenan 4.6k puan sordu
0 oy
2 cevap 479 gösterim
479 gösterim
Ear , Jar and War dosyaları ne işe yarar? Temel farkları nedir bunların? Hangi durumda war, hangi durumda jar veya ear tercih ediliyor?
12 Şubat 2019 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 1.9k puan sordu
0 oy
1 cevap 293 gösterim
293 gösterim
Elimde bir java projesi var. Bu projeyi jar olarak çıkıyorum. Çıktıktan sonra java -jar dediğimde main class bulunamadı gibi bir hata veriyor. Hata aşağıdaki gibi birşey oluyor. no main manifest attribute Bunun sebebi ve nasıl çözülebileceğiyle alakalı bilgi verebilir misiniz?
19 Ekim 2017 Java kategorisinde kenan 4.6k puan sordu
1 oy
1 cevap 78 gösterim
78 gösterim
Uygulamaları geliştirirken olması gerektiğinden büyük bir noktaya geliyor ve gerekli gereksiz bir sürü jar dosyası oluyor. Daha sonradan bu jarlardan kullanılmayanları nasıl temizleyebiliriz.
17 Ağustos 2016 Java kategorisinde kenan 4.6k puan sordu
0 oy
1 cevap 14 gösterim
14 gösterim
Bir proje altında bazı XML dosyaları var. Ancak ne işe yarar bilgisi olan 1-spring-security.xml 2-classpathApplicationContext.xml 3-applicationContext.xml 4-log4j.xml 5-persistence.xml 6-rebel.xml
15 Haziran Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 1.9k puan sordu