Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
30 gösterim
Angular uygulamasına login sayfası koymak isterken karşılaştığım Token mantığını java backend tarafında halletmek istedim ama çok fazla uğraştırdı.

Bunun daha kolay bir yöntemi var mıdır? Angular üzerinden http.post ile user credentials parametreleri ile java api çağrılır. Java tarafında bilgiler db den kontrol edilir. Eğer uygun ise bir token üretilir ve api ile angular a response olarak döner. Sonrasında Angular üzerinden backend e gittiğimiz her requestte(Get veya post farketmez) bu token'ı kullanmamız gerekiyor. Token browser da cookie olarak tutulabilir.

Ama bu şekilde çok fazla bir iş yükü ortaya çıktı bunun daha kolay bir yolu var mıdır?

Teşekkürler
Javascript kategorisinde (207 puan) sordu

1 cevap

0 oy

Aslında olması gereken herşeyi düzgünce anlatmışsın.

Tek sorum var. Token'i ürettikten sonra istemci tarafına indirdin diyelim. Sonrasında her seferinde sunucu tarafına yolluyorsun ve sunucuda da metodlarda elle mi kontrol ediyorsun?

Bunu yapmak için java tarafında otomatik kontrol eden bir yapı geliştirebilirsin. Java servlet ya da spring için filter diye bir kavram var onu biraz araştır.

İstemci tarafında zaten aldığın token'i sunucuya yollamaktan başka yapacağın birşey olmaması lazım. Decode işlemi felan yapmaya kalkarsan zaten tuttuğun veriyi ifşa etmiş olursun.

php ile bir örnek olsun diye sunucu taraflı birşeyler karalamıştım zamanında. Örneğini aşağıdaki linkde bulabilirsin.

https://github.com/commandito/php-samples/blob/master/jwt-test.php

(3.3k puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 25 gösterim
+1 oy
1 cevap 27 gösterim
0 oy
1 cevap 58 gösterim
0 oy
2 cevap 46 gösterim
46 gösterim 3 Kasım 2016 Java kategorisinde tolga (1.7k puan) sordu
...