Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
PL SQL bir paketi kimlerin compile ettiğini nasıl görebiliriz?

Açık 1 Cevaplar 85 Gösterim Veri Tabanı
Selam, PL SQL veri tabanında bir paketi başkası derlemiş ve hatalı olarak bırakılmış. Ben bu paketi şimdilik geçici olarak fixledim. Ancak benden önce kimin compile etttiğini bulmamın bir yolu var mıdır? İlk ve Son compile edenlerin dışında. Bir yerlere log basıyor mudur. (Özel bir trigger kullanmadık önceden)

1 cevap

0
Ben de benzer bir soru sormuştum daha önce, işine yarar mı emin değilim ama Buzel'in verdiği bilgiye göre DB seviyesinde birkaç ayar yapılması gerekiyormuş..

http://hasscript.com/197/veritaban%C4%B1-%C3%BCzerinde-ezilmeleri-i%C3%A7in-al%C4%B1nabilecek-tedbirler?show=197#q197
(4k puan)
2Yorumlar
(1.9k puan)
Tam yaramadı aslında, bana lazım olan nezaman kim tarafından derlenmiş benim istediğim paket. Önceden alınmış bir önlem bulunmuyor. ALL_OBJECT den en fazla ilk nezaman yaratıldığı ve en son ne zaman derlendiğini görebiliryorum. En fazla şimdilik bunu gördüm. Muhtemelen istediğimi yapan bir job,procedure,view vs. olsa bir çok log yer kaplayabilirdi diye düşünüyorum. Bu nedenle o işe girişmemiş olabilirler. Ama böyle izin dışı olan değişiklikleri de analiz etmek için bir şey olmalı diye düşünmüştüm.
(1.9k puan)
Bir diğer şey ise aklıma gelen, pl sql e login olmuş kişileri bile log u tutulsa yeter :)) ordan bile bulabilirim aslında