search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

1.2k soru

1.2k cevap

431 yorum

2.5k üye

kenan tarafından gönderilen cevaplar

0 oy
142 gösterim
Projede bazı methodlara herkesin erişmesini istemiyorum. Bu yüzden rol tanımı yaptım. Bu rollere göre methoda erişimi nasıl yapabilirim?
10 Mayıs Java kategorisinde cevapladı
0 oy
217 gösterim
Docker nedir? Docker'da Container ve Image arasındaki fark nedir?
10 Mayıs Genel Kavramlar kategorisinde cevapladı
0 oy
183 gösterim
Selamlar, Vuetify kullanarak bir sayfa tasarlıyorum. Bir navbar yapıyorum ve takip ettiğim kursta bunun için v-toolbar kullanılıyor. Ben ise bunu kullanıp özelleştirme yaptığımda <v-toolbar flat app> gibi hata veriyor ve bunun yerine v-app-bar kullanılması gerektiğini söylüyor. İkiside aynı işi mi yapıyor? Arasındaki farklar nelerdir?
10 Mayıs Genel Kavramlar kategorisinde cevapladı
0 oy
31 gösterim
Static application security testing nedir neden kullanılır?
10 Mayıs Yazılım Test kategorisinde cevapladı
0 oy
25 gösterim
Yazılım güvenlik testlerinden olan DAST nedir? Neden kullanılır?
10 Mayıs Yazılım Test kategorisinde cevapladı
0 oy
19 gösterim
MacOs üzerinde php kullanıyorum. Xdebug kurarak uygulamalarımı debug yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
4 Nisan Php kategorisinde cevapladı
0 oy
22 gösterim
php artisan .... komutunu daha kısa hale getirmek için "part ..." şeklinde bir kısaltma tanımlamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
4 Nisan Unix/Linux kategorisinde cevapladı
0 oy
59 gösterim
Şu an database'le alakalı bilgim sql, joinler, entityler arası referanslardan ibaret. Çeşitli iş ilanlarında database bilmek ciddi bir yetkinlik gibi açıklanmış. Öğrendiğim şeyler ise çok kısa bir zaman zarfında edinilebilecek bilgiler. Databese le alakalı daha mühim bir şeyler var da farkında değil miyim? Böyle bir durum varsa kaynak önerebilir misiniz ?
18 Ocak Veri Tabanı kategorisinde cevapladı
0 oy
170 gösterim
Spring'de DI (Dependency Injection) yapıyoruz, bunun 3 farklı yolu da var. Constructor ,property ve method ile. Peki bunların arasında ne fark var? Tüm DI ları neden property yapıp geçsek olmaz mı ya da constructor ile ? Özetle DI yaparken nasıl yapacağımızı neye göre karar veriyoruz?
18 Ocak Unix/Linux kategorisinde cevapladı
1 oy
42 gösterim
Cross origin saldırılarını engellemek için spring boot default olarak başka portlara izin vermiyor diye biliyorum. Front end başka portta çalıştığında doğru olan yalnızca front endin çalıştığı portu backend de belirtmek mi? Bu şekilde güvenlik korunuyor mu?
18 Ocak Web Programlama kategorisinde cevapladı
1 oy
56 gösterim
Backend'de spring bootu bazı uri lara kullanıcı login olmadıysa ulaşamasın diye konfigüre ediyoruz. Peki bu durumda farklı portta çalışan front end nasıl etkileniyor. Backend konfigürasyonu yalnızca api lara erişimi engellemez mi?
18 Ocak Web Programlama kategorisinde cevapladı
0 oy
689 gösterim
EventBus yapısı nedir? Neden kullanabiliriz? Kullanım için örnekleri var mıdır?
16 Ocak Genel Kavramlar kategorisinde cevapladı