search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

1.2k soru

1.3k cevap

432 yorum

3.7k üye

kenan üyesine ait son etkinlikler

1 cevap 154 gösterim
async function x(){ let url = "example" await fetch(url, { method: 'GET' }).then(response => { response.body.pipe(fs.createWriteStream(pricesFile)); }) } await koyduğum halde requesti ve dosya oluşumunu beklemeden kodun geri kalanı çalışıyor. Bunu nasıl engelleyebilirim
11 Ekim 2023 Javascript kategorisinde cevapladı
1 cevap 125 gösterim
1 cevap 227 gösterim
Klavyeden girilen pozitif bir tamsayıyı asal çarpanlarına ayıracak ve çarpanlarını yazdıracak algoritmanın akış diyagramını çiziniz.
6 Ekim 2023 C/C++ kategorisinde cevapladı
1 cevap 195 gösterim
2 cevap 194 gösterim
Ben Php kullanarak OOP kavramları üzerinde daha iyi bir anlayış ve tecrübe geliştirmeye çalışıyorum. OOP kavramlarında composition ve inheritance adında iki farklı konu var. Bunlar nedir ve ne farkları vardır?
2 Haziran 2023 Genel Kavramlar kategorisinde cevapladı
1 cevap 340 gösterim
Projede bazı methodlara herkesin erişmesini istemiyorum. Bu yüzden rol tanımı yaptım. Bu rollere göre methoda erişimi nasıl yapabilirim?
10 Mayıs 2023 Java kategorisinde cevapladı
1 cevap 377 gösterim
Docker nedir? Docker'da Container ve Image arasındaki fark nedir?
10 Mayıs 2023 Genel Kavramlar kategorisinde cevapladı
1 cevap 339 gösterim
Selamlar, Vuetify kullanarak bir sayfa tasarlıyorum. Bir navbar yapıyorum ve takip ettiğim kursta bunun için v-toolbar kullanılıyor. Ben ise bunu kullanıp özelleştirme yaptığımda <v-toolbar flat app> gibi hata veriyor ve bunun yerine v-app-bar kullanılması gerektiğini söylüyor. İkiside aynı işi mi yapıyor? Arasındaki farklar nelerdir?
10 Mayıs 2023 Genel Kavramlar kategorisinde cevapladı
1 cevap 179 gösterim
Static application security testing nedir neden kullanılır?
10 Mayıs 2023 Yazılım Test kategorisinde cevapladı
1 cevap 228 gösterim
Yazılım güvenlik testlerinden olan DAST nedir? Neden kullanılır?
10 Mayıs 2023 Yazılım Test kategorisinde cevapladı
0 cevap 166 gösterim
Proje Ödevim olarak Kişisel Web Sitesi yapmam gerekiyordu HTML ile siteyi tasarladıktan sonra veri tabanı eklemek istedim kullanıcıların kayıt olması için ve verilerini değiştirmek için onun için veri tabanına ihtiyaç vardı ve veri tabanını kendimce oluşturdum Fakat HTML den veri tabanına veri eklemeyi ve aynı zamanda da veri tabanından da HTML e veri Çekmeyi bilmiyorum yardımcı olur musunuz
26 Nisan 2023 Veri Tabanı kategorisinde yorumladı
1 cevap 148 gösterim
MacOs üzerinde php kullanıyorum. Xdebug kurarak uygulamalarımı debug yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
4 Nisan 2023 Php kategorisinde cevapladı
1 cevap 150 gösterim
php artisan .... komutunu daha kısa hale getirmek için "part ..." şeklinde bir kısaltma tanımlamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
4 Nisan 2023 Unix/Linux kategorisinde cevapladı
1 cevap 165 gösterim
Şu an database'le alakalı bilgim sql, joinler, entityler arası referanslardan ibaret. Çeşitli iş ilanlarında database bilmek ciddi bir yetkinlik gibi açıklanmış. Öğrendiğim şeyler ise çok kısa bir zaman zarfında edinilebilecek bilgiler. Databese le alakalı daha mühim bir şeyler var da farkında değil miyim? Böyle bir durum varsa kaynak önerebilir misiniz ?
18 Ocak 2023 Veri Tabanı kategorisinde cevapladı