Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

Sorunuz mu var? Belki de çoktan soruldu..

0
Jar dosyası çalışma tutarsızlığı

Açık 2 Cevaplar 93 Gösterim Java

Selamlar,

Elimde bir jar dosyası var. Bu bir standalone windows form uygulaması. Çalıştırıyor ve işleme başlatıyorum, işlem XSL yardımıyla XML transformasyonu. İki farklı durum oluşuyor.

  1. Uygulamaya çift tıklar çalıştırırsam; ilk işlemler başlıyor transformation çalıştığı anda kalıyor, işlem kesiliyor.
  2. Uygulamayı windows consol'dan java -jar jardosyasi.jar diye çalıştırıyorum, o zaman uygulama düzgün şekilde çalışıyor sorun vermiyor.
Aklınıza neden olabileceği veya nasıl sorunu bulabileceğim ile alakalı bir fikir geliyor mu?
İyi çalışmalar.

2 Cevap

1
Sunucuda birden fazla java yüklü olabilir mi? PATH'i kontrol edin?  Windows komut satırında başka bir java versiyonu ile, çift tıkladığınızda farklı bir java versiyonu ile uygulama çalışıyor olabilir.

Windows'ta uzantıları hangi uygulama ile çalıştıracağı kayıtlıdır.  Sizde jar dosyaları için farklı java versiyonu seçili olabilir.

Bu arada console'da java diye çağırdığınızda, gelen java versiyonu   (yanlış hatırlamıyorsam) PATH değişkeninde bin dosyası kayıtlı olan java versiyonudur.
(596 puan)
1Yorumlar
(4.3k puan)
Aynen öyle çıktı.
Ben de cevap olarak ne yaptığımı ekliyorum.
0
JDK ile gelen jvisualvm ile profil kontrol ederken fark ettim ki makinada iki farklı jre kurulu. Çift tıklama ve windows komut satırından çalıştırılan javalar farklı çalışıyor. Sorun ordan çıktı.
(4.3k puan)