Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
Work-around çözüm ne demektir?

Açık 2 Cevaplar 644 Gösterim Genel Kavramlar
Bir sorun çıktığı zaman bunun çözümünü yapalım dediğimizde genelde zamanımız yok work-around'la çözelim gibi bir söylemle karşılaşıyorum. Ne demek oluyor bu work around çözüm?

2 Cevap

0
"Ortada kuyu var yandan geç" deyiminin ingilizceye çevirilip yazılıma uygulaması :)

Yani bunu çözmek şimdi zor, biz şimdilik yandan dolanıp kapatalım bi ara gelir kuyuyu kapatırız demek.
(4.8k puan)
düzenledi
0

Günlük hayattan nasıl bir örnek verebilirim diye düşündüm bir an :)

Evin penceresine top attılar ve kırdılar diyelim. cam ,çerçeve aşağı indi. Kar ve kış ev buz gibi olmasın diye ona bir acil çözüm bulmanız gerekiyor.  O pencereyi naylon ile kaplayıp soğuk hava gelmesini engelleyebilirsiniz. Ama bu çözüm sizin için sadece durumu o anlık kurtarmanızı sağlamıştır. Pencerenin yerini tutmamıştır, işlevi pencereden çok  daha yetersizdir. Çözümü ise yeni bir cam ve çerceve taktırmak, daha da gerekiyorsa dış cepheye pencere demiri taktırmaktır dış engellere karşı mesela.

 Yazılımda da bir sorun olduğunda, sorunun ana sebebini değil de bir süreliğine çözecek şekilde geçici çözüm oluşturmaktır.

(2k puan)
1Yorumlar
(4.8k puan)
Düşüncede geçici, gerçeklikde genelde kalıcı oluyor gibi geliyor bana :)