search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
95 gösterim
Algoritma kavramı nedir? Algoritma dediğimiz zaman ne anlamamız gerekir?
Genel Kavramlar kategorisinde 5.7k puan

1 cevap

1 oy

Algoritma kavram olarak; belli bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanan yol olarak geçer.

Genellikle bilgisayar bilimi veya daha spesifik yazılım ile ilgili olarak geçse de; günlük hayatta herhangi bir problemi nasıl çözeriz' e verdiğimiz cevaptır. 

Herhangi bir problem veya iş için; nasıl yaparız, hangi yoldan gidersek yapabiliriz diye soru sorduğumuzda verdiğimiz cevap gibi düşünülebilir. 

107 puan

İlgili sorular

1 oy
1 cevap 108 gösterim
108 gösterim
selamlar, 2,3 gündür Google'ın 1 Ağustosda algoritma güncellediğine dair haberler görüyorum. Konuya ilişkin bilgisi olan var mı? Önceden neydi de bundan sonra ne olacak?
4 Ağustos 2018 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 238 gösterim
238 gösterim
Öncelikle kolay gelsin. C#,C++ programlama dillerini biliyorum. Ayrıca kendi çabalarımla Kali Linux ve HTML öğreniyorum. Algoritma kurma konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. Bilmediğim kod yok deneyerek buluyorum yapıyorum ancak algoritma düzgün kuramadığım için sıkıntı yaşıyorum her programlamamda. Sizce bu konuda biraz daha iyi algoritma kurmak için ne yapmalıyım?
11 Kasım 2016 Genel Kavramlar kategorisinde canonka 309 puan sordu
0 oy
0 cevap 108 gösterim
108 gösterim
Bir yerde " Double Metaphone" algoritması cümlesine denk geldim. Daha önce hiç duymadığımdan merak ettim. Konu hakkında bilgisi olan var mı? Nasıl çalışır bu algoritma?
16 Eylül 2017 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 119 gösterim
119 gösterim
Batch processing kavramı tam olarak ne demektir. Örneklendirebilir misiniz?
6 Aralık 2019 Genel Kavramlar kategorisinde kenan 5.7k puan sordu
0 oy
1 cevap 279 gösterim
279 gösterim
Xss güvenlik açıklarının giderilmesi için verinin sanitize edilmesi diye bir yöntem öneriliyor. Bu sanitize işlemi ne oluyor? Nasıl yapılıyor?
16 Aralık 2018 Genel Kavramlar kategorisinde kenan 5.7k puan sordu