search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
270 gösterim
Laravel ile veritabanına bir soru attığım zaman collection olarak dönüyor, ben de $degisken[0] ile almam gerekiyor. Bunun daha kolay bir yolu var mı ?
Php kategorisinde 6.2k puan

1 cevap

0 oy

User::where('name', 'kenan')->first();

Tek kayıt için first demek yeterliymiş. 

6.2k puan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 617 gösterim
617 gösterim
Selamlar, Sayfamda bir kayıt girildiğini varsayıyorum. Listelerken bu kaydın ne kadar önceden girildiğini saat/gün/ay gibi belirtmek istiyorum. Mesela 13 dk önce girildi, 25 gün önce girildi gibi. Nasıl yapabilirim?
20 Kasım 2016 Php kategorisinde kenan 6.2k puan sordu
0 oy
1 cevap 291 gösterim
291 gösterim
Tablo daki bir kaydı update etmek için "Düzenle" butonu yaptım ve datanın bilgisini alamıyorum. Yeni bir kayıt giriyormuş gibi geliyor. Aşağıdaki gibi $sources ile model'i alıp view a göndermeye calışyıorum. public function _sourceBring($id){ $sources = Source::find($id); return view('source.test' ... ('class' => 'form-control')) }} </div> {{ Form::close() }}</div> Neyi gözden kaçırmış olabilirim.
7 Ekim 2016 Php kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 2K gösterim
2K gösterim
Laravel'in sitesinde lumen adinda bir framework daha var. Bunlarin arasindaki farklar nelerdir? Neden lumen kullanayim?
5 Ekim 2016 Php kategorisinde kenan 6.2k puan sordu
0 oy
1 cevap 320 gösterim
320 gösterim
Laravel ile Seeder classında yazdığım default parametrelere değer vererek SQLite database ine insert etmek istedim. Ama olmadı, neyi eksik yapıyorum? <?php use Illuminate\Database\Seeder; class ProductTableSeeder extends Seeder { public function run() { $product = new \App\Product([ 'imagePath' =>'http: ... description' => 'Super cool - at least as a child.', 'price' =>10 ]); $product->save(); } }
31 Temmuz 2016 Php kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 267 gösterim
267 gösterim
Selamlar, Php/Laravel ile proje yaparken db kurmamak için sqlite kullanarak işlerinizi halledebilirsiniz. Projede migration çalıştırdığınız zaman direk gerekli db dosyasını bulamadığını söyleyecek(ben bu hata ile biraz uğraştım) Bu durumda aslında ... dosyası bulunuyor. Burada default değerini sqlite yapmanız yetiyor. Biraz aşağıda sqlite için gerekli configuration kısımlarını bulabilirsiniz.
27 Aralık 2015 Php kategorisinde kenan 6.2k puan sordu