search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
31 gösterim
Dos ataklarında hedef server sadece atak devam ettiği müddetçe mi kullanım dışı kalıyor yoksa serverı yeniden ayağa kaldırmak gerekir mi, şayet gerekirse neden?
Web Programlama kategorisinde 138 puan
düzenledi

1 cevap

1 oy
Güzel soru. Multi thread bir sunucu kullanılıyorsa (çoğu öyle) thread işini bitirene kadar yeni bir istek alamayacak. İşi bittikten sonra alabilecektir. Normalde işi bitene kadar takılı kalacağını zaten tahmin ediyorum. Hangi durumda işi bitmeyecektir. Muhtemelen memory leak felan yaşanırsa hafızada hiç yer kalmaz ve boşaltamazsa o zaman komple kapatmak gerekecektir.

Bugünün dillerinde, java/C#/go/rust, garbage collector bu temizleme işini yapacaktır muhtemelen. Yine de küçük bug payı var. Ama C/C++ ile geliştirdiğin programlarda memory management doğru yapılmadıysa sorun olacaktır.

Çok büyük request/response alan uygulamalarda Java kullanımı birkaç açıdan yaygın. Birisi bu olabilir.
6.1k puan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 184 gösterim
184 gösterim
Selamlar, HTML sayfalar yapmak için hangi editörü kullanıyorsunuz?
12 Ekim 2016 Web Programlama kategorisinde kenan 6.1k puan sordu
0 oy
0 cevap 96 gösterim
96 gösterim
Bizim sunucularda XXX TPS işlem yapıyoruz tarzı bir yoruma denk geldim arkadaşımla konuşurken. TPS kavramının ne olduğunu ve varsa bilmemiz gereken detayları hakkında bilgi verirseniz sevinirim?
14 Mayıs 2020 Genel Kavramlar kategorisinde kenan 6.1k puan sordu
0 oy
1 cevap 271 gösterim
271 gösterim
redirect:/home ve /home arasında ne gibi bir fark var?
9 Eylül 2022 Web Programlama kategorisinde Furkan Bilsel 138 puan sordu
0 oy
1 cevap 59 gösterim
59 gösterim
İkisinin de streaming platformları için kullandığını biliyorum. Nasıl çalıştıklarından ve birbirinden farklarından kısaca bahseder misiniz?
9 Eylül 2022 Web Programlama kategorisinde Furkan Bilsel 138 puan sordu
0 oy
1 cevap 157 gösterim
157 gösterim 2 Şubat 2021 Web Programlama kategorisinde Hilalcli 210 puan sordu