Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
Keycloack action nedir?

Açık 1 Cevaplar 36 Gösterim Sunucular
Keycloack üzerindeki action kavramı nedir? Neden kullanılır?

1 cevap

0

Bir kullanıcıyı görüntülerken Credentials sekmesine gidersek bir kullanıcının kimlik bilgilerini yönetebiliriz. Kimlik bilgileri, aşağıdaki alanları içeren bir tabloda listelenir:

Position

Type

User Label

Data

Actions

Actions sütununda iki düğme vardır. Kaydet, Kullanıcı Etiketinin değerini kaydeder, Sil ise kimlik bilgilerini kaldırır.

Required Actions, bir kullanıcının oturum açmasına izin verilmeden önce tamamlaması gereken görevlerdir. Kullanıcı, gerekli eylemler yürütülmeden önce kimlik bilgilerini sağlamalıdır. Gerekli bir işlem tamamlandığında, kullanıcının işlemi tekrar yapması gerekmeyecektir.

Required User Actions liste kutusunda, hesaba eklemek istediğiniz tüm eylemler seçilir. Birini kaldırmak isteniyorsa, eylem adının yanındaki X'ie tıklanır. Ayrıca, hangi eylemleri ekleyeceğinize karar verdikten sonra Kaydet düğmesini tıklamayı unutmamalıyız. Nedeni bu sayfada yaptığınız herhangi bir düzenlemenin, biz Kaydet düğmesine basana kadar saklanmayacağıdır.

Default Action olarak seçilen eylemler, her yeni kullanıcı eklendiğinde Kullanıcı Ayrıntıları ekranındaki Required Actions açılır menüsünde seçili olarak kullanılabilir olanlardır.

 

(232 puan)
2Yorumlar
(5.7k puan)
Burda tanımlanmış action konuşuyoruz herhalde. Ben aslında action diye bir yapı var ve developer isterse kendisine ait action da tanımlayabilir diye düşünmüştüm. Belirli şartlarda user defined action da tetikleyebilir gibi düşündüm. Doğru olmuyor galiba?
(232 puan)
Evet böyle bir yapı var ve istenirse yeni action larda eklenebilir.