search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
20 gösterim
Google cloud üzerinde bir tane VM (virtual machine) üzerinden kendi bilgisayarıma dosya/klasör çekmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Sunucular kategorisinde 5.7k puan

1 cevap

0 oy

Normalde console.cloud.google.com üzerindeki konsoldan ssh bağlantısı yapılabiliyor. Browser üzerinden ssh consolu çalıştırılıyor. Sağ üst köşede duran dişli simgesine tıklayınca menü açılıyor. O menüden download seçeneği seçilip tam adresi yazılarak indirilebilir. Bu şekilde dosya indirirken çok uzun sürdü.

gcloud cli indiririp aşağıdaki komut kullanılırsa daha kolay oluyor.

gcloud compute scp --recurse example-instance:~/remote-folder ~/local-folder

https://cloud.google.com/sdk/gcloud/reference/compute/scp?hl=en

5.7k puan

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 124 gösterim
124 gösterim
Linux üzerinde bir dosyayı ismiyle nasıl arattırırım?
1 Aralık 2016 Sunucular kategorisinde kenan 5.7k puan sordu
0 oy
1 cevap 106 gösterim
106 gösterim
Elimde WADL ile belirlenmiş bir rest web servisim var. Localde bulunan bu WADL üzerinden JAX_RS ile nasil client kodu üretebilirim? Kendim elle yazmak dışında bir yolu var mıdır?
4 Kasım 2016 Java kategorisinde headshot 149 puan sordu
0 oy
1 cevap 140 gösterim
140 gösterim
Merhabalar, Bilindiği üzere Openshift üzerinde çeşitli platformları(PHP, Node.js vs.) cloud üzerinden sağlayabilen bir yapı. Openshift üzerinden postgresql kullanmak istediğimizde hangi adımları takip etmemiz ve hangi ayarlara dikkat etmemiz gerekiyor? Teşekkürler.
18 Kasım 2016 Veri Tabanı kategorisinde m.sinandemirat 117 puan sordu
0 oy
1 cevap 107 gösterim
107 gösterim
Normal bir bağlantı testi yapmak için telnet kullanarak maillerime bakmak konusunda sorun yaşamıyorum. telnet mail.sunucu.com 110 ile bağlanıp USER kullaniciadi PASS sifre verdikten sonra bağlantı testimi yapmış oluyorum ve sıkıntı yaşamıyorum. Ama SSL üzerinden 995 portuyla bağlandığım zaman aynı işlemleri yapamıyorum. Bunun için nasıl bir yöntem izleyebilirim?
19 Ekim 2018 Sunucular kategorisinde kenan 5.7k puan sordu
0 oy
1 cevap 2.2K gösterim
2.2K gösterim
Git üzerinde normalde git clone çalıştırdığımız zaman proje olduğu gibi iniyor. Bunu yerine sadece bir klasörü indirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
25 Nisan 2017 Genel Kavramlar kategorisinde kenan 5.7k puan sordu