search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
116 gösterim
Merhaba,

Java da yazılmış  rest servisimiz var. Bu servisi iki farklı yerden çağırıyoruz ve iki farklı validasyon çalıştırmam gerekiyor. Bunun için profil ya da bir parametre ile ayırt ederek kullanabiliceğim önerebileceğiniz yöntemler var mı?

 

Teşekkürler
Java kategorisinde 210 puan

1 cevap

0 oy
Validasyon kütüphaneleri var. Java'da standard olarak JSR380 vardır. Bu java'nın tavsiye ettiği validation standardı oluyor. Bunun implementasyonunu yapan kütüphaneler var.  Herhalde en bilinen, kullanılan da hibernate-validator kütüphanesidir. Bu kütüphanede grup belirleyebiliyordun sanıyorum.  Örnekler için kendi sitesi,

https://docs.jboss.org/hibernate/stable/validator/reference/en-US/html_single/?v=7.0#chapter-groups

Bu kütüphane haricinde vtor vardı jodd kütüphanelerinin bir parçası onda da benzer gruplamalar vardı. Fakat şimdi bakıyorum pek kullanılmıyor artık herhalde.

Ya da en basiti pojo diye tabir edilen eski ekol if kullanarak yazabilirsin.
5.8k puan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 67.9K gösterim
67.9K gösterim
Bir kod parçacığı ile küsüratlı sayılar ile işlem yapyorum. Bunun sonucunda ise 254.66464 diye küsratlı sayıyı yuvarlayıp 255 veya 254.67 gibi yuvalanması hangi method vs. ile yapılabilir.
19 Temmuz 2017 Java kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 3.7K gösterim
3.7K gösterim
Bir string içerisinde aradığım kelimenin olup olmadığını kontrol etmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
6 Mayıs 2020 Java kategorisinde kupanintorunu 363 puan sordu
0 oy
2 cevap 1K gösterim
1K gösterim
Elimde bir string değer var, "12334" diye, bu değeri integer değerine çevirmek istiyorum javada .string bir değeri integer a çevirmek (parse) istiyorum. Kodu nasıl olmalıdır?
3 Kasım 2016 Java kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
1 oy
1 cevap 1.1K gösterim
1.1K gösterim
Aslında "Bir Java Developer'ın yol haritası" vs. gibi bir konu oluşturabiliriz. Mesela temel algoritma-programlama bilgisi olup Java'ya yeni başlayan biri varmak istediği noktaya göre hangi yolu izlemeli? Örneğin web'de uzmanlaşmak isteyen biri için Standart Java ... gibi. Tabi çoğu adımda tek bir yol, teknoloji, framework yok. Ama bunların da birbirlerine göre avantajlarını tartışarak ilerleriz.
10 Nisan 2019 Java kategorisinde kenan 5.8k puan sordu
0 oy
1 cevap 232 gösterim
232 gösterim
Elimde List<XX> şekilde bir liste var. Ben bu liste içindeki kayıtların xx.getName() özelliğine göre sıralanmasını istiyorum. Bunun kolay bir yolu var mıdır?
25 Aralık 2019 Java kategorisinde kenan 5.8k puan sordu