Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
Sql de sorgu birleştirme

Açık 1 Cevaplar 102 Gösterim Veri Tabanı
Selamlar,

Bir string içersinde sql sorgusu tanımlıyorum. Fakar çok uğraşmamak için tek string içersinde birden fazla sorgu hazırlamak istiyorum. Sorguları birleştirmek için ne kullanabilirim?
3Yorumlar
(5.8k puan)
Ben ne demek istediğini anlamadım. Örnek verir misin?
(353 puan)
Şöyle ki,

İki farklı sorgum var.

1)ALTER TABLE identityiq.karsilastirma2 ADD email VARCHAR(75);

2)UPDATE identityiq.karsilastirma2 SET email = (SELECT departman FROM identityiq.karsilastirma1 WHERE identityiq.karsilastirma2.id = identityiq.karsilastirma1.id);

şeklinde. Bu sorguları java ile tetikliyorum. Tek bir String değeri oluşturup ikisinde tek bir statement ile çalıştırmak istiyorum. Böyle bir şey mümkün müdür?
(5.8k puan)
Aralarında (;) olarak birden fazla şey çalıştırabiliyorsun teorik olarak. Ama nasıl bir sonuç döneceği konusunda emin değilim. İstersen yap birşey dene gör sonucunu.

1 cevap

1
Birden fazla işlemi tek statement içinde çalıştırmak mümkün olmaz. Senin anlattığın şekilde zaten olmaz. Yapabileceğin sorgularını at bi array içine içinde döngüyle dön sıradan çağırsın.
(5.8k puan)