search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
243 gösterim
Selamlar,

Bir string içersinde sql sorgusu tanımlıyorum. Fakar çok uğraşmamak için tek string içersinde birden fazla sorgu hazırlamak istiyorum. Sorguları birleştirmek için ne kullanabilirim?
Veri Tabanı kategorisinde 363 puan
Ben ne demek istediğini anlamadım. Örnek verir misin?
Şöyle ki,

İki farklı sorgum var.

1)ALTER TABLE identityiq.karsilastirma2 ADD email VARCHAR(75);

2)UPDATE identityiq.karsilastirma2 SET email = (SELECT departman FROM identityiq.karsilastirma1 WHERE identityiq.karsilastirma2.id = identityiq.karsilastirma1.id);

şeklinde. Bu sorguları java ile tetikliyorum. Tek bir String değeri oluşturup ikisinde tek bir statement ile çalıştırmak istiyorum. Böyle bir şey mümkün müdür?
Aralarında (;) olarak birden fazla şey çalıştırabiliyorsun teorik olarak. Ama nasıl bir sonuç döneceği konusunda emin değilim. İstersen yap birşey dene gör sonucunu.

1 cevap

1 oy
Birden fazla işlemi tek statement içinde çalıştırmak mümkün olmaz. Senin anlattığın şekilde zaten olmaz. Yapabileceğin sorgularını at bi array içine içinde döngüyle dön sıradan çağırsın.
5.8k puan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 552 gösterim
552 gösterim
Selamlar, Elimde bir tablo ve 2 tane sütun var departman_kodu ve görev_kodu adında. Bu iki sütünu tek bir sütunda listelemek istiyorum. İki kolonu tek seferde listeleme nasıl yapılır?
9 Haziran 2021 Veri Tabanı kategorisinde kupanintorunu 363 puan sordu
0 oy
1 cevap 329 gösterim
329 gösterim
Selamlar, Bir tablodaki 2 sütünü başka bir tabloya yine aynı şekilde ilişkendirip almak istiyorum. Şöyle gösterecek olursam; her departmanın bir kodu var ama bunları bağlayan unique bir id leri yok başka bir tabloya alırken direk yanyana aldığım zaman, ... Nasıl bir yol izleyebilrim. Sonuç olarak almak istediğim yeni tabloda şu şekilde olacak; umarım olayı basit bir şekilde özetleyebilmişimdir.
7 Haziran 2021 Veri Tabanı kategorisinde kupanintorunu 363 puan sordu
0 oy
1 cevap 1.7K gösterim
1.7K gösterim
Selamlar, Elimde iki tane tablo var; A_tablo B_tablo B tablosundaki departman sütunu ile A tablosundaki departman sütunundaki değerleri farklarını almak istiyorum. Bunun için ne yapabilirim? Çıktı şöyle olmalı: pci dss bt
27 Mayıs 2021 Veri Tabanı kategorisinde kupanintorunu 363 puan sordu
0 oy
0 cevap 270 gösterim
270 gösterim
Selamlar, Elimdeki iki tane A ve B diye tablo var. B tablosundaki bir sütunu A tablosundanki bir sütunla güncellemek istiyorum. Bunun için şöyle bir sorgu yaptım; UPDATE identityiq.karsilastirma2 SET email = (SELECT departman FROM identityiq.karsilastirma1 WHERE ... kullanmak istemiyorum. Kullanmadığım takdirde hata veriyor. Herhangi bir şarta bakmadan direk A da ki verileri B ye alabilir miyim?
27 Mayıs 2021 Veri Tabanı kategorisinde kupanintorunu 363 puan sordu
0 oy
1 cevap 90 gösterim
90 gösterim
Mesela Select Top 100 from ogrenciler gibi ve Select Top 100 from ogrenciler(NOLOCK) gibi iki sorgumuz olsun. Bu sorgular arasındaki fark nedir?
6 Ocak Veri Tabanı kategorisinde canonka 334 puan sordu