Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
Spring boot ile entity bazında endpoint açılıyor sebebi nedir?

Açık 1 Cevaplar 60 Gösterim Java
Spring Boot ile bir uygulama geliştiriyorum. Haliyle birsürü entity sınıfım var. Swagger entegre ettiğim zaman bu entity sınıflarım için de endpoint açıldığını görüyorum. Ben sadece benim istediğim endpointlerin orada görünmesini istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim?

1 cevap

1

Bu sorun için biraz araştırma yaptım ve sebebi RepositoryRestHandlerMapping sınıfının repository interface kullanımında bu repository için endpoint açtığını fark ettim.

Bu otomatik endpoint açılımını iki şekilde durdurabiliyoruz.

  1. "spring-boot-starter-data-jpa" bu maven girişini kullanmayıp yerine "spring-boot-starter-web" kullanırsak otomatik olarak jpa repository için endpoint oluşturmuyor. Bu seceneği yaptığım zaman Hateoas eklentilerini elle eklemem gerekti. Sonuç verdi.
  2. İkinci yöntem ise ki bu daha güzel gibi geldi. @Repository annotation kullandığımız yerlerde @RepositoryRestResource(exported=false) dersek bu repository için bir endpoint oluşturmuyor.

Ben 2. seçeneği tercih ettim.

 

(5.5k puan)