search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
434 gösterim
Geliştirmeye çalıştığım bir proje için kullanıcılara 9 tane soru soracağım. Evet veya hayır cevaplarına göre puan vereceğim. Bana kalırsa 9 soru için 18 veri oluşturup evet hayıra göre puan çekmek. Veritabanı tablosunu oluşturmayı zihnimde bir türlü canlandıramıyorum. Yardımcı olur musunuz?
Veri Tabanı kategorisinde 334 puan
yeniden açıldı
Güzel soru.

draw.io tarzı bir uygulama ile ufakdan yanlış da olsa birşeyler çizmeye çalış. Sonra paylaş, yardımcı olmaya çalışayım.

Bir sürü farklı şekilde yapabilirsin bu  arada.

Mesela tbl_soruları da bir yere koyamıyorum.


İlk başta yukarıdaki gibi yapmıştım. Şimdi son olarak bu hale getirdim. Galiba oldu.

Güzel ilerliyorsun. Bence tbl_sorular tablosuna bağlı tbl_secenekler ekleyebilirsin. Her sorunun secenekler olur. Sonra tbl_cevaplatir deyip seçilen cevapları kaydedebilirsin
CEvaplar evet ya da hayır şeklinde olacak. Cevaba göre mesaj döndüreceğim ve puanlama yapacağım. Bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda benim tablo daha sağlıklı galiba.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 793 gösterim
793 gösterim
Merhaba, Farklı projelerde farklı veri tabanları kullanıldığını duydum. MySql, Oracle PLSQl, Maria benim duyduklarımın bazıları. Piyasada genelde kullanılan veri tabanları nelerdir? Bunların seçimi neye göre yapılmaktadır? Kolay gelsin.
4 Ekim 2016 Veri Tabanı kategorisinde oyigiter 133 puan sordu
0 oy
1 cevap 149 gösterim
149 gösterim
Merhaba, Veri tabanı nedir? Nasıl ve neden kullanılır? Veri tabanı kullanmadan verimi bir yerde tutmam mümkün mü? Kolay gelsin.
4 Ekim 2016 Veri Tabanı kategorisinde oyigiter 133 puan sordu
0 oy
1 cevap 215 gösterim
215 gösterim
selamlar, veri tabanında bulk olarak bir veri insert işlemi yapmaya çalışıyorum. her kayıt için de bir sequence numarası üretiyorum. ör: company_seq olsun. bunu 1 den başlatım. Cash size'ı 0 vermek ile vermemek bana performans açısından kazanç sağlar mı? bu değeri 100 veya 1000 yapmak çok farkeder mi?
25 Nisan 2018 Veri Tabanı kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 340 gösterim
340 gösterim
Selamlar, Veri tabanında sorgudaki join nedir?
3 Kasım 2016 Veri Tabanı kategorisinde kenan 6.1k puan sordu
0 oy
1 cevap 333 gösterim
333 gösterim
Selamlar, Hali hazırda var olan müşteri ilişkileri yönetimi (crm) yaptığımız ürünümüzü yeni baştan yazılması fikri doğrultusunda çeşitli çalışmaşar başlattık. Şu anki sistemde tablolar birbirilerine ilişkilerle bağlı(relational model). Teknik ekipten arkadaşlarla yeni yapıyı ... bir veri modeli üzerinde de tartıştılar. Bu kullanımın nasıl bir model olduğu ile alakalı bilgi verebilir misiniz?
19 Ekim 2016 Veri Tabanı kategorisinde yildiz 193 puan sordu