Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
Tartışma - Programlama konusunda nasıl bir site lazım?

Açık 2 Cevaplar 162 Gösterim Genel Kavramlar
Selamlar arkadaslar,

Bundan 12-15 sene once programlama.com diye bir adres vardi. Birkac yil sonra yazgelistir.com cikti Microsoft icerikli bir site keza benim bildigim Microsoft icerikli birkac site daha acildi, kapandi veya pek tutmadi saniyorum. Ingilizce kaynakli sitelere baktigimiz zaman bayagi kaliteli guzel siteler var. Asil merak ettigim turkce siteler neden acilmiyor acilsa da bir sure sonra pes etmek zorunda kaliyor. Site icerigi mi kotu oluyor? Yoksa biz mi tutmuyoruz? Ya da en kestirmesi ne olsa  nasil olsa guzel olurdu? Bu konu hakkinda yorumu olan arkadaslarin yorumlarini merak ediyorum.

Iyi calismalar.

2 Cevap

0
Hiç yorum/cevap gelmediğine göre, dilimizdeki kaynaklar gayet yeterli görünüyor :)
(5.7k puan)
0
programlama sitesinde her yaşa uygun içerik olması gerekir diye düşünüyorum, mesela günümüzde çok küçük yaştakiler de yazılım yaygınlaşıyor, okullarda filan. Onlara da yol göstermesi iyi olurdu. Bununla beraber yazılım üzerine eğitimini alan arkadaşların da ihtiyaclarını bir site üzerinden giderebilecek bir site olursa neden tutmasın diye düşünüyorum. Daha da ilerisi için, tecrübeli abilerimizin mesleki pay back yapıp bilgilerini türkçe sitelerde paylaşması da beklemekteyim açıkçası. Bu gencliğe yol gösterecek olanlar onlardır. Onlarında ilgisini çekebilecek birşey de son güncel teknoloji haberleri sitenin bir köşesinde bulunabilir.
(2.0k puan)