search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
161 gösterim
Elimde List<XX> şekilde bir liste var. Ben bu liste içindeki kayıtların xx.getName() özelliğine göre sıralanmasını istiyorum. Bunun kolay bir yolu var mıdır?
Java kategorisinde 5.7k puan

1 cevap

0 oy
data.stream().sorted(Comparator.comparing(XX::getName)
//.reversed // ters sıralama için kullanılır.
.collect(Collectors.toList())

Stream içinde gelen sorted metodu ile sıralama yapılıyor. Sıralama yapılacak olan metod/özellik veriliyor. İstenirse reversed diyerek ters sıralama da yapılabilir.

5.7k puan

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 90 gösterim
90 gösterim
Java da elimde bir stream var ve bunun içinde sql tarafında kullandığım "group by" komutunu kullanmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
5 Şubat Java kategorisinde kenan 5.7k puan sordu
0 oy
1 cevap 467 gösterim
467 gösterim
Hibernate kullanarak veri tabanından bir tablonun verilerini çekip bir objeye atıyorum. Daha sonra bunun sadece bir alanını "CODE" alanını çekmeye çalışıyorum. Bu yöntem daha etkili yolu var mıdır? ExampleBean bean = new ExampleBean (); List<ExampleBean > exampleBean = bean. ... .add(si.getCode()); } Konu dışı ama bu codeList i de alıp bir filtreleme yaparken input parametresi olarak kullanıyorum.
30 Mayıs 2019 Java kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 151 gösterim
151 gösterim
Java'da elimde bir arraylist var bunun içindeki sınıfda startDate diye bir alan var. Bu alan bir aksiyonun başlangıç günü. En küçük değeri almak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
16 Ocak 2020 Java kategorisinde kenan 5.7k puan sordu
0 oy
1 cevap 86 gösterim
86 gösterim
Spring JDBC Template ile update işlemini nasıl yaparım. Elimde bir nesne var ve sorguya direk nesneyi göndererek çalışmasını istiyorum.
6 Mart 2020 Java kategorisinde asefat 141 puan sordu
0 oy
1 cevap 497 gösterim
497 gösterim
Java programlama dilini kullanarak, bir dosya altında bulunan .txt ,.csv gibi dosyayı başka bir folder a taşımak istiyorum. Taşıdıktan sonrada ismini değiştirmek istiyorum Nasıl yapabilirim?
17 Ekim 2017 Java kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu