search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
1 oy
121 gösterim
HTTP 418 I'm a teapot (Ben bir çaydanlığım) hatası ne anlama geliyor? :) Hangi durumlarda istemciye yanıt olarak "Ben bir çaydanlığım kardeşim" yanıtı dönmeliyiz? :)
kapalı
Genel Kavramlar kategorisinde 291 puan
kapalı
Enteresan. Hiç duymamıştım :D

Güzel soru cevabını da merak ettim müsait olunca araştırayım biraz.

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
HTTP 418 I'm a teapot (Ben bir çaydanlığım:) ) istemci yanıt kodu, sunucunun, bir çaydanlık olduğu için kahve yapmayı reddettiğini gösterir. Yani sunucu diyor ki ben bir çaydanlığım ve kahve yapmayı reddediyorum. 1998 yılında 1 nisan şakası olarak yayınlanmış. (HTCPCP) (Hyper Text Coffee Pot Control Protocol) ( Hiper Metin Cezve Kontrol Protokolü)
291 puan
seçti

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 80 gösterim
80 gösterim
Rest service ile CRUD işlemlerimi yapmaktayım. Ancak bu işlemler sırasında dönülecek olan http status kodları nasıl olmalıdır? CREATE yapmak isterken eğer var ise "zaten var" olduğunu , düzgün yaratılınca dönülecek status, veya delete işemi sonrasında düzgünce silindiyse başka hata alındıysa başka status kod dönülmesi gerekir, Bunu neye göre belirlememiz lazım, standardı nedir bunun.
2 Ağustos 2017 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 1.9k puan sordu
0 oy
2 cevap 120 gösterim
120 gösterim
Spring framework kullanarak rest servisler yazıyorum. Bazı durumlarda exception'a düşünce döndürdüğüm response'u exception tipine göre formatlamak ve response'u ve buna uygun http mesajını döndürmek istiyorum. Yani RestController'da bazı durumlarda yanıt vermek yerine exception fırlatacağım ama spring bu exception ı yakalayıp formatlayacak ve uygun http status mesajı ile döndürecek.
24 Mart 2019 Java kategorisinde sinan 291 puan sordu
0 oy
1 cevap 18 gösterim
18 gösterim
Python kullanarak http sayfası nasıl çağırıp dönen değeri alabilirim?
10 Haziran Python kategorisinde kenan 4.6k puan sordu
0 oy
1 cevap 64 gösterim
64 gösterim
Java'nın standard http isteklerini yazmak biraz daha uzun sürüyor. Daha kolay bir şekilde nasıl istek atabilirim?
10 Aralık 2019 Java kategorisinde kenan 4.6k puan sordu
0 oy
1 cevap 197 gösterim
197 gösterim
Php kullanırken bir fonksiyon içinde asenkron olarak http çağrısı yapmak istiyorum. Bunun için bir yol var mıdır?
15 Mayıs 2019 Php kategorisinde kenan 4.6k puan sordu