Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

Sorunuz mu var? Belki de çoktan soruldu..

0
ASP.NET MVC ile Web API'den Python'a veri göndermek?

Çözüldü 1 Cevaplar 103 Gösterim Web Programlama
Bir web api yazıyoruz ve json şekilde veri tutuyoruz. bu veriyi pythona gönderip pythonda bu veriyi işlemek istiyoruz. json olarak veriyi gönderebiliyorum ama pythona bu verinin geldiğini nasıl belirtmem gerekiyor? Python MVC den veri beklemesi için ne eklememiz gerek. Ya da python daki def mantığı ile MVC içinden direk main fonksiyonunu çağıramıyormuyuz?
2Yorumlar
(4.3k puan)
Tam olarak sorununu anlamadım açıkçası. Uygulamaya veri gönderdiğini düşünüyorsun ama gelip gelmediğini anlamıyorsun. Biraz daha açar mısın?
(206 puan)

Asp.net MVC ile python arasında herhangi bir değişken aktarmak istiyorum. bunun için python değişken mi beklemeli yada asp.net mvc değişkeni direk yollayabiliyor mu?

kapalı

1 cevap

1
En İyi Cevap
Birkaç yaklaşım deneyebilirsin.

1- Asp.net ile aldığın veriyi bir veri tabanına yazabilir, sonra o veriyi python ile okuyup işini halledebilirsin.

2- Asp.net ile aldığın veriyi bir dosyaya yazdırıp o dosyayı okutup işlem yapabilirsin. Okutma işlemi için python bir klasörü dinleyip eğer kayıt geldiyse çalışsın şeklinde yaklaşabilirsin

3- Asp.net ile aldığın veriyi bir dosyaya yazdırıp, sonra python'u process olarak tetiklemeyi deneyebilirsin. c# ile ProcessStartInfo sınıfına bakabilirsin.

4- Asp.net ile aldığın veriyi python ile yadığın bir mvc uygulamasına yollayabilirsin. Yani python tarafında da bir mvc tarzı uygulama geliştirmen gerekir.

Şu an aklıma gelen seçenekler bunlar.
(4.3k puan)
seçti