Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
Web sayfası dizayn ederken kullanılabilecek olan componentler nelerdir ?

Açık 2 Cevaplar 323 Gösterim Web Programlama
Merhabalar,

Ben yazılım sektörüne girmiş bir business analistim ve web uygulamaları geliştiriyoruz.

Bu sayafaları hazırlarken, hangi componentlerin kullanılabileceğini ve kullanılacak olan componentlerin detaylarını tam olarak kestiremiyorum. Elinizde örnek olabilecek, geniş ve detaylı bir component listesi var mıdır veya yaralanabileceğim bir kaynak gösterebilirmisiniz rica etsem ?

Teşekkürler

2 Cevap

1
Merhaba,

Bir tavsiyede bulunabilirim. Primefaces kullanabilirsiniz. Çok yararlı olacağını düşünüyorum. Çalıştığım kurumda da 3 proje de kullandık gayet başarılı Demo linkini paylaşıyorum.

http://www.primefaces.org/showcase/index.xhtml

İyi çalışmalar.
(141 puan)
0
Component sayısı açısından bakılırsa PrimeFaces güzel bir örnek. Oradan genel anlamda componentler öğrenilebilir.

Benim sana tavsiyem; firmanızdaki yazılımcı arkadaşlara biz hangi kütüphaneyi kullanıyoruz diye sorup onun showcase/demo sayfalarına da bakabilirsin. Sonuç olarak elindeki kütüphanenin de kabiliyetlerini öğrenmiş olursun.
(5.6k puan)
2Yorumlar
(155 puan)
Selam,

bu da guzel bir link yeni ögrendim

http://www.highcharts.com/demo/polygon
(5.6k puan)
Bu komple bir component kutuphanesinden ziyade grafik kutuphanesi. Sayet bir grafik islemi yapacaksaniz guzel bir ornek olabilir.