Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
18 gösterim
selamlar, veri tabanında bulk olarak bir veri insert işlemi yapmaya çalışıyorum. her kayıt için de bir sequence numarası üretiyorum. ör: company_seq olsun. bunu 1 den başlatım. Cash size'ı 0 vermek ile vermemek bana performans açısından kazanç sağlar mı? bu değeri 100 veya 1000 yapmak çok farkeder mi?
Veri Tabanı kategorisinde (1.8k puan) sordu

1 cevap

0 oy
Mantıken baktığımız zaman cache demek bazı değerlerin daha önceden hazırlanıp hafızada tutulması anlamına geliyorsa cache için bir büyüklük veriyorsak o kadarlık bir aralığın hafızada hazır tutulduğu anlamına gelir. O yüzden illaki bir performans artışı sağlayacaktır. Ama bu performans artışı oracle içinde bu işlem için ne kadar olur çok emin değilim.

Bulk işlem yapıyorsan yani binlerce, milyonlarca kayıt atıyorsan değeri ne kadar büyütürsen o kadar iyi bir sanıyorum ki bir performans artışı yaşayacaksındır.
(3.5k puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 49 gösterim
49 gösterim 4 Ekim 2016 Veri Tabanı kategorisinde oyigiter (133 puan) sordu
0 oy
1 cevap 3 gösterim
...