Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
Birbirinden değerli Türkçe Blog yazarlarını takip edebilmek için ziyaret edebileceğiniz bir internet sitesi. yazarlar.hasscript.com
0 oy
48 gösterim
Merhaba,

Java 10 ilk adımını attı ve getirdiklerini nelerdir, ne gibi faydaları ve eklentileri olacaktır?

Teşekkürler
Java kategorisinde (208 puan)

1 cevap

0 oy

Oracle artık 2-3 yıldda bir sürüm çıkarma politikasını değiştirdi. Artık daha az özellikle daha çok sürüm çıkarma politikasına geçti. Yanlış bilmiyorsam artık yılda iki java versiyonu çıkacak. 

Java 10 içinde developer anketlerinde en büyük yer kaplayan ve en çok beklenilen özellik "type inference" diye isimlendiriliyordu herhalde. Artık javascript de ya da bazı dillerde olduğu gibi var s = new String("kenan") diyebileceğiz kod yazılmasını çok değiştirecek gibi bir izlenim var ama ne kadar önemli pek emin değilim :)

Onun haricinde daha eclise ya da netbeans tam olarak duruma alışamadı. Netbeans daha java 9 da bile sorun yaşıyor, 10 a ne zaman gelir bilemiyorum. Ben eclipse kurdum bi denedim olmadı 8 e geri geldim :)

(3.7k puan)
Şuan sanırım en stabil versiyon 8 diye düşünüyorum.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 32 gösterim
32 gösterim 21 Temmuz Java kategorisinde tolgacelik.art (1.8k puan) sordu
0 oy
1 cevap 41 gösterim
41 gösterim 15 Ocak Java kategorisinde erkanerkisi (208 puan) sordu
0 oy
1 cevap 169 gösterim
0 oy
2 cevap 52 gösterim
...