0 oy
65 gösterim
Xamarin (zamarin) diye microsoft un bir toolu var . Bunun diğer araçlardan ne farkı vardır bilen var mı? Diğerlerine göre avandajı, dezavantajları nelerdir acaba?
Genel Kavramlar kategorisinde (1.8k puan) | 65 gösterim

1 cevap

+1 oy
Merhaba,

-Xamarini kullanmak için platform olarak Visual Studio üzerinde çalışırsınız.

-Xamarin derlemede gerekli sdk kodlarını alarak paket üzerinde sıkıştırma sağlar bu durum geliştirdiğiniz uygulamanın boyutunu küçülterek size alan üzerinde avantaj sağlayacaktır.  

-Kullandığınız dil C# üzerinedir, bu programlama diline hakimseniz sizin için avantaj sağlayacaktır.

-Xamarin üzerine avantajlar sizin fiziksel imkanlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Geliştirmek istediğiniz uygulamayı sadece android ortama sunacaksınız Windows bilgisayarınız üzerine Android Studio kurarak test ortamına hazır hale gelebilirsiniz. IOS ortamına sunma fikirleriniz varsa üretiminizi test edebilmek için IOS destekli bir bilgisayara ihtiyaç duyacaksınız. Bu durumu köreltmek için sanal makinelere ihtiyaç duyarız fakat derleme hataları, yavaşlama veya herhangi bir güncellemede test hatası alabilirsiniz.

Xamarin haricinde birçok farklı platform üzerinde uygulama geliştirebilirsiniz. Benim kullandığım ve uzun arayışlarımdan sonra en temiz sonuç aldığım ReactNative yapısıdır. Uygulama geliştirmek istiyorsanız, Atom platformu üzerinde ReactNative dilini kullanarak hem IOS hem Android ortamı üzerine bir üretim oluşturabilir, Genymotion kullanarak test ortamınızı her iki platform için tek bir noktadan yönetebilirsiniz. Böylece, ekstra pek çok paketten veya farklı platformlara ihtiyaç duymadan, tek bir platform üzerinde daha hızlı ve daha temiz bir sonuç elde edebilirsiniz.
(144 puan)

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
6 Aralık 2017 Java kategorisinde hasscripter (102 puan) sordu | 37 gösterim
+1 oy
0 cevap
25 Ekim 2018 Genel Kavramlar kategorisinde kenan (4k puan) sordu | 34 gösterim
0 oy
0 cevap
+1 oy
1 cevap
9 Ocak 2018 Genel Kavramlar kategorisinde kenan (4k puan) sordu | 40 gösterim