Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

0
Spring boot, spring security , spring cloud vs. nedir? Ne işe yarar?Farkları nelerdir ?

Açık 1 Cevaplar 875 Gösterim Java
Spring boot, spring security , spring  cloud vs.  nedir? Farkları nelerdir ?başka ürünler var mıdır?

1 cevap

0
Yeni bir akım olarak serverless kavramı ortaya çıktı. Normalde programcılar uygulamalarını geliştirip bu uygulamaları çalışan bir sunucu üzerine atıp çalıştırıyorlar. Şu anda büyük kapsamlı sunucular yerine küçük küçük işleri yapabilecek sunucusu da içinde olan kavram çıktı -serverless-. Spring boot bu yaklaşıma java/spring tarafından bir seçenek olarak çıktı.

Spring security uygulamanın güvenlik katmanı için hazırlanmış bir kütüphane. Kimlik belirleme(authentication), yetki belirleme(authorization) kavramları için kolay hazır bileşenler(component) veriyor.

Spring cloud hakkında fazla bir bilgim yok. Sanıyorum ki cloud alt yapısını kullandığın zaman karşına çıkan bazı sorunlara hazır cevaplar vermek için kullanılan bir kütüphane. Kendi dökümantasyonunda geliştiriciler için hızlı uygulama geliştirilebilmesi için kullanılan araçlar diye açıklamış.
(5.3k puan)