Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

Sorunuz mu var? Belki de çoktan soruldu..

0
C de dosyadan veri sıralaması

Açık 1 Cevaplar 280 Gösterim C/C++
Merhaba arkadaşlar c de dosyadan okuduğum verileri preorder,inorder,postorder'a göre sıralamam lazım bilgisi olan yönlendirme yapabilecek olan var mı?
1Yorumlar
(4.3k puan)
Soruyu tam anlamadım desem yalan olmaz. Inorder-preorder-postorder ağaçlar üzerinde gezinme algoritmaları. Dosya sıralaması hakkında nasıl bir kullanımı var bilmiyorum. Başka birşey ima etmiş olabilir misin?

1 cevap

0
Dosya içindeki verileri bir ağaca çekip üzerinde bu gezinme(traversal) algoritmalarını çalıştırmak istiyorsan. Öncelikle dosyadan okuyan bir kod parçası yazman lazım. Daha sonra bu okuduğun bilgiyi TreeSet/TreeMap içine basman lazım. Bastıktan sonra bu gezinme algoritmalarını kendin gerçekleştirmen gerekiyor keza ben c nin standard olarak gezinme algoritmalarını desteklediğini sanmıyorum.

Kısaca dosyayı oku,
Kayıtları dizi içine al,
Dizi üzerinde sıralattırma algoritması çalıştır. (en kolay ve bilineni bubble-sort)
(4.3k puan)
düzenledi