search
Giriş
Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın Türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
288 gösterim
String değerleri sıralamak için hangi sıralama algoritması kullanılmalıdır?
Algoritma kategorisinde 2.0k puan

1 cevap

0 oy
Bu soruya tam nasıl cevap verilmelidir bilmiyorum. Bir sürü sıralama algoritması var. En bilinen ve basit olarak buble sort kullanabilirsin, daha hızlı olsun dersen quick sort olabilir. Ama quick sort da en kötü durum bubble sort ile aynı oluyor. Hız genelde önemli diyorsan merge sort kullanılıyor. Merge sortda da hafıza kullanımı gerektiğinden sıralamak istediğin miktar ve hafıza miktarın önemli. Ama veri tabanları da genelde merge sort kullanıyor.
5.7k puan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 27 gösterim
27 gösterim
Yazılım mülakat sorusu olarak buble sort algoritması sordular. Buble sort ne işe yarar?
6 Haziran Algoritma kategorisinde canonka 309 puan sordu
1 oy
1 cevap 108 gösterim
108 gösterim
selamlar, 2,3 gündür Google'ın 1 Ağustosda algoritma güncellediğine dair haberler görüyorum. Konuya ilişkin bilgisi olan var mı? Önceden neydi de bundan sonra ne olacak?
4 Ağustos 2018 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
0 cevap 108 gösterim
108 gösterim
Bir yerde " Double Metaphone" algoritması cümlesine denk geldim. Daha önce hiç duymadığımdan merak ettim. Konu hakkında bilgisi olan var mı? Nasıl çalışır bu algoritma?
16 Eylül 2017 Genel Kavramlar kategorisinde tolgacelik.art 2.0k puan sordu
0 oy
1 cevap 95 gösterim
95 gösterim
Algoritma kavramı nedir? Algoritma dediğimiz zaman ne anlamamız gerekir?
5 Aralık 2016 Genel Kavramlar kategorisinde kenan 5.7k puan sordu
0 oy
1 cevap 238 gösterim
238 gösterim
Öncelikle kolay gelsin. C#,C++ programlama dillerini biliyorum. Ayrıca kendi çabalarımla Kali Linux ve HTML öğreniyorum. Algoritma kurma konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. Bilmediğim kod yok deneyerek buluyorum yapıyorum ancak algoritma düzgün kuramadığım için sıkıntı yaşıyorum her programlamamda. Sizce bu konuda biraz daha iyi algoritma kurmak için ne yapmalıyım?
11 Kasım 2016 Genel Kavramlar kategorisinde canonka 309 puan sordu