Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
154 gösterim
Bugün internette gezinirken "firebase" kullanarak bir projenin bir kısmın yapıldığını okudum . Bu Firebase nedir tam olarak bilen var mı?
Editor/IDE kategorisinde (1.6k puan) sordu

1 cevap

0 oy
Cloud bir backend servisi yani online veritabanı olduğunu anladım yanılmıyorsam. Asıl avantajı bir çok backend karmaşasından çıkarmak ve real time database sağlaması, yani bir veriyi veri tabanına yazmaya çalışırken başkası da sizle aynı anda yazmaya çalıştığında sistem bunun uyarsında bulunuyor anladığım kadarıyla. Ortak kullanılan bir uygulama yaptınız, mesela chat vb. soket uygulamalrı gibi. Bu uygulamada mesela siz bir mesaj yazdığınızda diğer kullanıcılar herhangi bir refresh yapmadan sizin yaptığınız değişiklikten bilgisi olmasını sağlıyormuş. Detaylı bilgiler için şu kaynaklara göz atılabilir.
http://umutonur.com/firebase-nedir-nasil-kullanilir-ve-ozellikleri-nelerdir/
http://angulartr.com/firebase-nedir-ne-amacla-kullanilir/
http://angulartr.com/firebase-dersleri/
(1.6k puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 120 gösterim
120 gösterim 24 Nisan 2017 Editor/IDE kategorisinde tolga (1.6k puan) sordu
0 oy
1 cevap 23 gösterim
23 gösterim 4 Ocak 2017 Editor/IDE kategorisinde tolga (1.6k puan) sordu
0 oy
1 cevap 55 gösterim
0 oy
1 cevap 38 gösterim
38 gösterim 29 Kasım 2016 Java kategorisinde tolga (1.6k puan) sordu
...