Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

Sorunuz mu var? Belki de çoktan soruldu..

0
Firebase nedir? Avantajları nelerdir?

Açık 1 Cevaplar 427 Gösterim Editor/IDE
Bugün internette gezinirken "firebase" kullanarak bir projenin bir kısmın yapıldığını okudum . Bu Firebase nedir tam olarak bilen var mı?

1 cevap

0
Cloud bir backend servisi yani online veritabanı olduğunu anladım yanılmıyorsam. Asıl avantajı bir çok backend karmaşasından çıkarmak ve real time database sağlaması, yani bir veriyi veri tabanına yazmaya çalışırken başkası da sizle aynı anda yazmaya çalıştığında sistem bunun uyarsında bulunuyor anladığım kadarıyla. Ortak kullanılan bir uygulama yaptınız, mesela chat vb. soket uygulamalrı gibi. Bu uygulamada mesela siz bir mesaj yazdığınızda diğer kullanıcılar herhangi bir refresh yapmadan sizin yaptığınız değişiklikten bilgisi olmasını sağlıyormuş. Detaylı bilgiler için şu kaynaklara göz atılabilir.
http://umutonur.com/firebase-nedir-nasil-kullanilir-ve-ozellikleri-nelerdir/
http://angulartr.com/firebase-nedir-ne-amacla-kullanilir/
http://angulartr.com/firebase-dersleri/
(1.9k puan)