Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi

Sorunuz mu var? Belki de çoktan soruldu..

0
Work-around çözüm ne demektir?

Açık 2 Cevaplar 31 Gösterim Genel Kavramlar
Bir sorun çıktığı zaman bunun çözümünü yapalım dediğimizde genelde zamanımız yok work-around'la çözelim gibi bir söylemle karşılaşıyorum. Ne demek oluyor bu work around çözüm?

2 Cevap

0
"Ortada kuyu var yandan geç" deyiminin ingilizceye çevirilip yazılıma uygulaması :)

Yani bunu çözmek şimdi zor, biz şimdilik yandan dolanıp kapatalım bi ara gelir kuyuyu kapatırız demek.
23 Ocak 2017 kenan (2,833 puan) cevapladı
23 Ocak 2017 kenan düzenledi
0

Günlük hayattan nasıl bir örnek verebilirim diye düşündüm bir an :)

Evin penceresine top attılar ve kırdılar diyelim. cam ,çerçeve aşağı indi. Kar ve kış ev buz gibi olmasın diye ona bir acil çözüm bulmanız gerekiyor.  O pencereyi naylon ile kaplayıp soğuk hava gelmesini engelleyebilirsiniz. Ama bu çözüm sizin için sadece durumu o anlık kurtarmanızı sağlamıştır. Pencerenin yerini tutmamıştır, işlevi pencereden çok  daha yetersizdir. Çözümü ise yeni bir cam ve çerceve taktırmak, daha da gerekiyorsa dış cepheye pencere demiri taktırmaktır dış engellere karşı mesela.

 Yazılımda da bir sorun olduğunda, sorunun ana sebebini değil de bir süreliğine çözecek şekilde geçici çözüm oluşturmaktır.

23 Ocak 2017 tolga (1,618 puan) cevapladı
1Yorumlar
23 Ocak 2017 kenan (2,833 puan) yorumladı
Düşüncede geçici, gerçeklikde genelde kalıcı oluyor gibi geliyor bana :)
...