Merhabalar arkadaşlar, Sitemizi programlama ile ilgilenen bütün arkadaşlarımızın türkçe içerik konusunda çektiği sıkıntılar düşünülerek soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurduk. Umuyoruz hepimiz için güzel bir deneyim olur. Hasscript Ekibi
0 oy
96 gösterim
Merhaba arkadaşlar c de dosyadan okuduğum verileri preorder,inorder,postorder'a göre sıralamam lazım bilgisi olan yönlendirme yapabilecek olan var mı?
C/C++ kategorisinde (131 puan) sordu
Soruyu tam anlamadım desem yalan olmaz. Inorder-preorder-postorder ağaçlar üzerinde gezinme algoritmaları. Dosya sıralaması hakkında nasıl bir kullanımı var bilmiyorum. Başka birşey ima etmiş olabilir misin?

1 cevap

0 oy
Dosya içindeki verileri bir ağaca çekip üzerinde bu gezinme(traversal) algoritmalarını çalıştırmak istiyorsan. Öncelikle dosyadan okuyan bir kod parçası yazman lazım. Daha sonra bu okuduğun bilgiyi TreeSet/TreeMap içine basman lazım. Bastıktan sonra bu gezinme algoritmalarını kendin gerçekleştirmen gerekiyor keza ben c nin standard olarak gezinme algoritmalarını desteklediğini sanmıyorum.

Kısaca dosyayı oku,
Kayıtları dizi içine al,
Dizi üzerinde sıralattırma algoritması çalıştır. (en kolay ve bilineni bubble-sort)
(3k puan) cevapladı
düzenledi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 29 gösterim
0 oy
1 cevap 66 gösterim
66 gösterim 12 Mart 2017 C/C++ kategorisinde yaren_tok (102 puan) sordu
0 oy
1 cevap 39 gösterim
39 gösterim 21 Ocak 2016 C/C++ kategorisinde hasscript (131 puan) sordu
0 oy
2 cevap 88 gösterim
88 gösterim 27 Aralık 2015 C/C++ kategorisinde Batuhan (108 puan) sordu
...